• Podziemia Wzgórza Kościuszki / Łukasz Kazek
  W poniedziałek naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczną badania podziemi pod Wzgórzem Kościuszki w Jeleniej Górze. Celem jest znalezienie nieznanych dotąd podziemnych korytarzy, które mogą skrywać wiele poniemieckich artefaktów.
 • Handlarz militariów
  Pasjonaci militariów znają ten biznes od podszewki. Jego istota to poszukiwanie najrzadszych rodzajów broni oraz ich sprzedaż. Dla najlepszych klientów są w stanie znaleźć zabytkowy czołg czy miotacz ognia z okresu II wojny światowej. To o nich jest serial "Handlarze militariów" prezentowany na antenie Discovery.
 • US Navy "railgun" / Działo kinetyczne
  US Navy "railgun", działo wytrwale budowane i udoskonalane od 6 lat, pochłonęło do tej pory 210 milionów dolarów. Konstruktorzy stworzyli broń pozbawioną ładunków wybuchowych. Siłę niszczącą stanowi energia kinetyczna pocisku.
 • Czołg starego typu, biorący udział w I wojnie światowej
  Okres I wojny światowej wiąże się z wprowadzeniem wielu innowacji do wojskowości oraz taktyki prowadzenia walk. Czołg dostaje szansę na zaistnienie. Pierwsze pojazdy opancerzone wyglądem i funkcjonalnością odbiegały od tego co prezentują współczesne Leopardy czy Challengery. Zobacz galerię!
 • Członkowie grup rekonstrukcyjnych wyposażeni będą w historyczne uzbrojenie, sprzęt wojskowy, motocykle oraz niemiecki samochód Opel Olympia
  Rekonstrukcję polsko-niemieckich walk o Twierdzę Modlin z września 1939 r. będzie można obejrzeć w niedzielę na terenie Fundacji Park Militarny Twierdzy Modlin. W inscenizacji wykorzystane zostaną m.in. polska tankietka TK-3 oraz niemieckie motocykle.