• Sztuka kamuflażu
  Styl militarny powraca na deski wybiegów. Projektanci mody lansują go w tym sezonie i polecają wszystkim prawdziwym mężczyznom. Specjalnie dla nich Empik przygotował kolekcję „Sztuka kamuflażu”.
 • UAV Global Hawk
  Bezzałogowy i bezszelestny dron o ogromnym zasięgu, to maszyna, którą chciałaby posiadać każda armia. Skonstruowaniem idealnego bezzałogowego samolotu ma zająć się amerykańska IARPA.
 • Co prawda z takim wyglądem Phibian nie ucieszy żadnego oka, jednak z pewnością ułatwi pracę wojska i policji, tym bardziej, że amfibia ta została zaprojektowana specjalnie na potrzeby misji ratunkowych i wojskowych
  Na ostatniej konferencji Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierów Marynarki Wojennej został zaprezentowany Phibian, najnowszy pojazd, którym można będzie poruszać się zarówno po lądzie, jak i po wodzie, osiągając przy tym duże prędkości.
 • X-47B
  Producent drona, firma Northrop Grumman po raz pierwszy opublikowała zdjęcia górnej części samolotu. Model, który widzicie na zdjęciach wygląda naprawdę pięknie. Linie i symbole nie są ozdobą, stanowią informacje dla ekipy konserwującej i eksploatującej maszynę. Zobacz!
 • Lobbyści wpłynęli na zmiany w wojsku?
  Służba Kontrwywiadu Wojskowego ma wątpliwości w sprawie mechanizmu korekt w Planie Modernizacji Technicznej wojska i podejrzewa, że na kształt tajnej listy poprawek wpływ mogli mieć lobbyści. Wszystkie zakupy kosztowały armię ponad 4 mld zł. Sprawą zajmują się już Służby Kontrwywiadu Woskowego.
 • Owad - zwiadowca
  Wykorzystanie robotów w działaniach wojskowych nikogo już nie dziwi, ale owady w roli zwiadowców? Być może właśnie tak będzie wyglądała najbliższa przyszłość. Amerykańscy naukowcy stworzyli mikro sprzęt, który można będzie zamocować na owadach.
 • Załadunek żywności na polskie śmigłowce
  Po wyemitowaniu przez telewizję kanadyjską programu o głodujących ludziach, na pomoc Etiopii ruszył cały zachodni świat. W ciągu kilku miesięcy dotarły tam tysiące ton żywności, a wraz z nimi problem, w jaki sposób dary rozprowadzić. Do akcji wkroczyły polskie Mi-8.
 • Japonia chwali się wojskową technologią
  Waży zaledwie 350 g, rozwija prędkość do 60 km/h, potrafi startować z miejsca i poruszać się w dowolnym kierunku. Konstruktorem tej niezwykłej kuli jest Fumiyuki Sato - jeden z inżynierów Ministerstwa Obrony Japonii. Jego zdaniem sprzęt świetnie sprawdzi się jako elektroniczny szpieg lub podczas akcji ratunkowych. Zobacz jak wyglądała prezentacja prototypu urządzenia.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie. 
 • Sikorsky VH-3D (Sea King)
  Koncern United Technologies, znany z produkcji m.in. silników odrzutowych Pratt & Whitney oraz helikopterów Sikorsky i UH-60 Black Hawk, przejął konkurencyjną firmę Goodrich Corporation. Transakcja opiewa na 18,4 mld dol.