• Leszek Miller i Donald Tusk - oto zdaniem Jarosława Kaczyńskiego winni upadku stoczni w Szczecinie. Prezes PiS wyjaśniał to przed bramą stoczni.
 • Jarosław i Marta Kaczyńscy
  Sąd uchylił decyzję prokuratury Warszawa-Praga o umorzeniu śledztwa domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad Biurem Ochrony Rządu w 2010 r. przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera. Chciał tego m.in. Jarosław Kaczyński.
 • "Opozycja i rząd powinny ze sobą współpracować" - uważa Tadeusz Mazowiecki. Tymczasem jego zdaniem to co dzieje się na polskiej scenie politycznej jest niepokojące. Pierwszy demokratyczny premier III Rzeczpospolitej ostrzega przed "obniżaniem standardów demokracji".
 • Bronisław Komorowski z poparciem 38 proc. respondentów wyraźnie wyprzedza Jarosława Kaczyńskiego (15 proc.) w sondażu prezydenckim ZBS OBOP TNS Polska dla "Gazety Wyborczej".
 • Donald Tusk i Aleksander Kwaśniewski
  Kto mógłby zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera? Jarosław Kaczyński, Radosław Sikorski, a może Zyta Gilowska? Polacy wskazują większością głosów: to powinien być Aleksander Kwaśniewski.
 • Jarosław Kaczyński zaprezentował program zmian w państwie
  Zmiany w systemie podatkowym, 10-letni plan walki w bezrobociem, zaostrzenie kar za korupcję - to niektóre pomysły zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego. "Rząd nie rozwiązuje obecnych problemów Polski, rozpoczynamy ofensywę" - mówił szef PiS.
 • Jerzy Urban
  "Nadal nie wiem, kto był w grupie trzymającej władzę" - tak Jerzy Urban wspomina aferę Lwa Rywina. Ale jak dodaje, ma swoje hipotezy na ten temat. Wskazuje też, kto tak naprawdę zyskał na ujawnieniu korupcyjnej propozycji telewizyjnego producenta.
 • Bronisław Komorowski i Jarosław Kaczyński
  Prezydent Bronisław Komorowski pozostaje w kwietniu liderem rankingu zaufania do polityków - ufa mu 68 proc. ankietowanych przez CBOS. Drugie miejsce zajmują szef MSZ Radosław Sikorski i wicepremier prezes PSL Waldemar Pawlak - zaufaniem darzy ich po 48 proc. badanych. Na przeciwległy biegunie jest Jarosław Kaczyński, któremu nie ufa 54 proc. badanych. 
 • Leszek Miller
  "Jak patrzę na rozradowaną minę Zbigniewa Ziobry, który opowiada, w jakim dobrym humorze jest po usłyszeniu o Trybunale Stanu, to myślę, że Ziobro tańczy na grobie Barbary Blidy" - mówi Leszek Miller, gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • Marek Migalski
  Marek Migalski ostro atakuje Donalda Tuska. Europoseł uważa, że co prawda na krajowej scenie politycznej Donald Tusk jest "hegemonem", ale już na zagranicznym podwórku staje się "looserem".