• Ambasador Rosji w RP Siergiej Andriejew
  Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew oświadczył, że uważa za bezpodstawne pretensje dotyczące zachowania władz Rosji po katastrofie smoleńskiej. Jako powód niezakończenia w Rosji śledztwa ws. katastrofy wymienił zapytania ze strony polskich śledczych.
 • Anodina powinna sprostować raport? Ekspert ocenia nowe dowody
  Szefowa MAK Tatiana Anodina powinna sprostować swój raport na temat katastrofy smoleńskiej - stwierdził w Radiu ZET ekspert prawa międzynarodowego, prof. Marek Żylicz. Tymczasem MAK, po tajemniczych ruchach na stronie internetowej, odmawia komentarza do zmienionych wersji stenogramów.
 • Radom24.pl: Wrak tupolewa na dniach wróci do Polski
  " Prace naszej komisji skończyły się w piątek i nie mam wiedzy na temat planów sprowadzenia wraku do Polski" - tak Jerzy Miller skomentował w TVP Info wiadomość o rychłym sprowadzeniu szczątków rządowego tupolewa który 10 kwietnia ubiegłego roku rozbił się pod Smoleńskiem.
 • Co Tusk załatwił z Putinem? "Kluczowy dowód"
  Gdyby nie rozmowa premierów Donalda Tuska i Władimira Putina, prawdopodobnie nie mielibyśmy kluczowego dowodu - powiedział w środę w Sejmie szef MSWiA i przewodniczący polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską Jerzy Miller.
 • Dramatyczny lot Iła-76. Dlaczego nie zamknięto lotniska?
  Szef MSWiA obala argument MAK o tym, że lotnisko w Smoleńsku nie mogło zostać zamknięte i załoga sama miała podejmować decyzję. Przywołuje dramatyczną próbę lądowania rosyjskiego wojskowego Iła-76. Została ona opisana w polskich uwagach do raportu MAK.