• Zespół parlamentarny Antoniego Macierewicza zrobił wystarczająco szkody Polakom - uważa premier Donald Tusk. Jego zdaniem politycy podważający ustalenia komisji Jerzego Millera powinni ponieść odpowiedzialność.
 • Wrak tupolewa
  Przebadaliśmy wszystkie czynniki, które mogły świadczyć o wybuchu; nic nie wskazywało i do dziś nie wskazuje, że przyczyną katastrofy smoleńskiej był wybuch - powiedział Jerzy Miller, wojewoda małopolski, były szef komisji, która badała przyczyny katastrofy.
 • Wrak tupolewa
  Końcowy raport komisji Millera, badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej i polska prokuratura, a wcześniej wstępny raport MAK wykluczyły eksplozję i obecność materiałów wybuchowych na pokładzie TU-154M.
 • Jerzy Miller
  Jerzy Miller, który kierował komisją wyjaśniającą przyczyny katastrofy smoleńskiej, powiedział, że wszystkie wyniki badań komisji są w rękach prokuratury. W ten sposób odniósł się do informacji "Rz" o znalezieniu przez biegłych śladów trotylu na wraku TU-154M.
 • Katastrofa smoleńska
  Jerzy Miller, były minister spraw wewnętrznych oraz szef komisji badającej przyczyny katastrofy smoleńskiej poinformował w czwartek, że jego komisja nie dysponowała zdjęciami patomorfologicznymi pokazującymi ciała ofiar katastrofy polskiego Tu-154M pod Smoleńskiem.
 • Antoni Macierewicz
  Antoni Macierewicz (PiS) złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez b. szefa MSWiA Jerzego Millera i szefa BOR Mariana Janickiego. Zarzuca im przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków ws. przygotowania wizyty polskiej delegacji w Katyniu.
 • Marta Kaczyńska żąda międzynarodowego śledztwa
  Po ostatnich pomyłkach ekspertów badających katastrofę smoleńską Marta Kaczyńska nie wierzy, że w Polsce uda się rozwikłać zagadkę śmierci jej rodziców. Apeluje więc do rządu o pomoc w przekazaniu śledztwa instytucjom międzynarodowym.
 • Szef MSWiA Jerzy Miller
  Szef parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zarzucił w środę ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Jerzemu Millerowi i szefowi BOR niedopełnienie obowiązków i złamanie ustawy o BOR.
 • Dymisje w MON. "To była konieczność"
  B. premier Leszek Miller uważa, że po publikacji "porażającego" raportu komisji Jerzego Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej dymisje w MON i decyzja o rozwiązaniu 36. specpułku były niezbędne. Jak dodał, trzeba stworzyć nową formację odpowiedzialną za przewóz VIP-ów.
 • Bruksela nabrała wody w usta na temat raportu Millera
  Znajdujące się w Brukseli unijne i europejskie organizacje oraz instytucje odmówiły komentowania wyników raportu Millera ws. katastrofy smoleńskiej. Z kolei NATO podkreśliło, że za wyszkolenie pilotów 36. specjalnego pułku lotnictwa odpowiada strona polska.