• Brzoskwinie
  Wydawałoby się, że dieta bogata w owoce i warzywa to najlepsze, co możemy zaoferować sobie i swojej rodzinie – w tym jej najmłodszym członkom. Okazuje się jednak, że nawet w tym przypadku czyhają na nas niebezpieczeństwa, z których nie zdajemy sobie sprawy.
 • Dlaczego warto jeść porzeczki?
  Czerwone, czarne, białe - wybierz swoje ulubione i jedz je do woli. Bo porzeczki są bardzo zdrowe, mają niewiele kalorii, za to dzięki dużej zawartości błonnika sycą na długo.
 • Agrest na zdrowie!
  Najzdrowszy i najsmaczniejszy jest właśnie teraz - w lipcu. Zajadaj się nim do woli i korzystaj z jego właściwości. Nie dość, że zapomnisz o kłopotach trawiennych, to i wzmocnisz serce, oczy, a nawet ukoisz skołatane nerwy.
 • Odporność
  Dużymi krokami zbliża się okres jesienno-zimowy, kiedy częściej narażeni jesteśmy na różnego rodzaju infekcje i przeziębienia. W tym czasie powinniśmy zadbać o siebie szczególnie uważnie, dostarczając naszemu organizmowi niezbędną do jego prawidłowego funkcjonowania i walki z infekcjami dawkę witamin oraz składników odżywczych.
 • Owocowe śniadanie
  Pestki z owoców często są przez nasz wyrzucane. Jednak stanowią one bogate w wartościowe substancje oraz minerały. Od wieków wykorzystuje się je w medycynie alternatywnej przez zawartą w nich witaminę B17, która uważana jest za skuteczny lek w walce z rakiem. Dlaczego warto jeść pestki?
 • Kobieta z popcornem
  Najpierw miał opinię kalorycznej bomby. Potem awansował do roli lżejszej i niskokalorycznej alternatywy dla chipsów i innych zakąsek. Teraz popcorn ujawnia kolejne znakomite właściwości. Jak zdradzają naukowcy, prażona kukurydza to prawdziwy eliksir młodości i urody. Zawiera zapobiegające starzeniu przeciwutleniacze – w ilości większej niż owoce i warzywa.
 • Jak wprowadzić do diety więcej owoców?
  Uważamy, że odżywiamy się zdrowo, a jednak większość z nas nie przestrzega jednej z podstawowych zasad zdrowego żywienia. Tylko co trzeci Polak codziennie sięga po owoce – wynika z badań. Jak nadrobić zaległości w naszej owocowej diecie? Teraz , gdy sezon w pełni? Przeczytaj!