• Philip Seymour Hoffman jako "Mistrz"
    Paul Thomas Anderson wciąż w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny.
  • "Mistrz" to jeden z oscarowych faworytów
    "Mistrz" – nowy film Paula Thomasa Andersona uznany jest za głównego kandydata do Oscarów 2013. Głośny obraz z wielkimi rolami Joaquina Phoenixa i Philipa Seymoura Hoffmana wszedł do kin w Polsce.
  • Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix w filmie "Mistrz"
    Paul Thomas Anderson wciąż jest w mistrzowskiej formie. W swoim najnowszym filmie amerykański reżyser potwierdził reputację najbardziej przenikliwego, obok Todda Solondza, krytyka swojej ojczyzny. Jednak, w przeciwieństwie do twórcy "Happiness", nie zadowala się kameralną perspektywą wielkomiejskich przedmieść. Po raz kolejny bierze się za bary z historią i przedstawia życiorys jednostkowego bohatera na tle szerszego procesu społecznych przemian.
  • "Mistrz" – nagrodzony na festiwalu w Wenecji za reżyserię i główne role – trafi do polskich kin 16 listopada. O najnowszym filmie Paula Thomasa Andersona było głośno z trzech powodów: bo to świetne kino, znakomicie zagrali w nim Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix (amerykańscy krytycy okrzyknęli jego rolę "najbardziej nieoczekiwanym powrotem roku") oraz dlatego, że twórców zainspirowała biografia ojca scjentologii – L. Rona Hubbarda.