• Port lotniczy w Modlinie, fot. Hubert Śmietanka, Licencja CC BY-SA 3.0
  Presja czasu sprawiła, że inwestycja została źle przygotowana. Zawiódł także nadzór budowlany - Najwyższa Izba Kontroli nie zostawia suchej nitki na spółce Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa - Modlin, która jest odpowiedzialna za budowę lotniska w Modlinie.
 • Terminal lotniska w Modlinie
  Nowa ekspertyza wojskowych ekspertów wyjaśnia, dlaczego pas na lotnisku w Modlinie popękał. Zdaniem specjalistów, w betonie znalazły się rzeczy, których nie powinno w nim być.
 • Lotnisko w Modlinie
  Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuszcza możliwość warunkowego otwarcia portu w Modlinie, mimo że nie wszystkie jego zalecenia zostały spełnione. Z pierwszych ustaleń kontroli drogi startowej wynika, że ekipy naprawiające pas nie zastosowały tak zwanej hydrofobizacji, która polega na zabezpieczeniu nawierzchni przed wodą.
 • Być może już 16 stycznia będzie można latać z Modlina. Zarząd lotniska Warszawa Modlin zwrócił się do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego z prośbą o przyspieszenie kontroli zapowiedzianej na 8 stycznia.
 • Lotnisko w Modlinie
  Ruszyły prace na jednej z zamkniętych przez nadzór budowlany części drogi startowej lotniska w Modlinie - poinformowała w Edyta Mikołajczak z portu lotniczego Modlin. Jak dodała, przy sprzyjającej pogodzie naprawa powinna potrwać tydzień.
 • Lotnisko w Modlinie
  Lotnisko w Modlinie zamknięte dla większych maszyn. Powodem są uszkodzenia pasa startowego odkryte przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Loty większości samolotów wstrzymano prawdopodobnie na wiele miesięcy. Pasażerów przejmuje port w Warszawie i Łodzi.