• Lotnisko w Modlinie
  Dzisiaj na Lotnisku im. Chopina w nocy może się odbywać 48 operacji startów i lądowań. Urząd marszałkowski chce ograniczyć tę liczbę do 40. Marszałek ma taką inicjatywę, bo to on ustala zasady obowiązujące w obszarze ograniczonego użytkowania wokół lotniska. Takie uprawnienia dają mu m.in. prawo ochrony środowiska i ministerialne rozporządzenie w sprawie dopuszczalnych norm hałasu.
 • Lotnisko w Modlinie
  Choć lotnisko w Modlinie znów może przyjmować duże samoloty, przewoźnicy wciąż wahają się, czy wznowić tam rejsy. Przewoźników do powrotu zachęcić mogą niższe opłaty niż na lotnisku Okęcie, choć dalszych zniżek nie będzie, bo samorząd nie chce dopłacać do lotniska.
 • Lotnisko, które ma już na koncie 30 mln zł straty, doczekało się swojego patrona? Działacze SLD wpadli na pomysł, by nadać mu imię: Port Lotniczy Warszawa-Modlin im. Adama Struzika.
 • Janusz Palikot
  "Czy Basen Narodowy może się zapalić? Czy premie wypłacone za lotnisko w Modlinie mogą pokryć koszty remontu?" - pyta Janusz Palikot i podlicza, ile urzędnicy dostali premii za buble.
 • Lotnisko w Modlinie
  "Nie" dla powołania komisji śledczej w sprawie lotniska Modlin. Bez echa pozostają także apele SLD o dymisje Adama Struzika i władz portu w Modlinie. "To lotnisko będzie działało najpóźniej w lecie" - mówi Piotr Okienczyc, prezes lotniska w Modlinie.