• Robert Biedroń
  Lider partii Wiosna Robert Biedroń zapowiedział w programie "Kropka nad i", że chce postawić przed Trybunałem Stanu zarówno "tych, którzy z tylnego siedzenia kierują państwem", jak i "polityczne marionetki, łącznie z prezydentem".
 • Prof. Wiesław Godzic
  Ściągnięcie abonamentu nie jest czymś skomplikowanym, zwłaszcza dla obecnej ekipy. Więc jeśli tego nie robią, to dlatego, że zdają sobie sprawę z tego, że ludzie by się im zbuntowali. Mają płacić za pensję Rachonia? - mówi "DGP" medioznawca, prof. Wiesław Godzic.
 • Monika Olejnik
  Monika Olejnik rozstaje się z Radiem ZET, jej miejsce zajmie czołowy dziennikarz konkurencyjnej rozgłośni, Konrad Piasecki, prowadzący "Kontrwywiad RMF FM". "Śpię spokojnie i czuję się dobrze. W życiu ważny jest honor" - skomentowała te informacje dziennikarka.
 • Dziennikarze w rankingu MEC
  Maciej Orłoś, Tomasz Lis i Monika Olejnik to dziennikarze, których w roli prowadzących programy w mediach publicznych widzieliby polscy internauci, pokazuje badanie MEC. Znanych dziennikarzy wskazywali jednak starsi widzowie. Młodzi autorytetów w mediach zbyt wielu nie widzą.
 • Grzegorz Schetyna
  "Myślałem, że Andrzej Duda stworzy choć pozory konsultacji i analizy tego dokumentu" - komentował Grzegorz Schetyna w audycji Moniki Olejnik złożenie przez prezydenta podpisu pod przygotowaną przez PiS nowelizacją ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. "A on przyjechał z Wisły, podpisał i wrócił na ferie. To jest zupełnie niepoważne" - dodał były minister w rządzie Ewy Kopacz.
 • Monika Olejnik
  "Po przeczytaniu wpisu p. Wasowskiej/Olejnik żałuję mojej ugodowej decyzji" - napisał w oświadczeniu przesłanym redakcji dziennik.pl Michał Jeżewski, prezes zarządu Fronda PL Sp. z o.o. Dziennikarka zamieściła wczoraj na Facebooku informację o sądowej wygranej z wydawcą książki "Resortowe dzieci. Media".
 • Monika Olejnik
  Monika Olejnik pochwaliła się na Facebooku, że wygrała przed sądem z wydawnictwem Fronda, wydawcą bestsellerowej i mocno kontrowersyjnej książki "Resortowe dzieci. Media".
 • Kontrowersyjne osobowości polskie telewizji
  Czasy grzecznej telewizji, gdzie dziennikarze i prezenterzy ładnie uśmiechali się do widzów, nie ujawniając własnych poglądów na prezentowane treści, dawno minęły. Dziś liczy się wyrazista i kontrowersyjna osobowość. Oto osobowości polskiej telewizji, potrafiące wzbudzać skrajne emocje.
 • Andrzej Skworz i Tomasz Lis
  "Dziennikarze permanentnie krytykują sami siebie, zawsze są z siebie niezadowoleni. I to właśnie stanowi o sile tego zawodu" - pisze w najnowszym komentarzu Andrzej Skworz. Redaktor naczelny "Press" wierzy, że dziennikarstwo w Polsce ma przyszłość, a złote czasy dziennikarstwa to tak na prawdę mit. Jego zdaniem lepiej nie było ani w komunizmie, pod butem cenzury, ani we wczesnych latach 90., gdy popełniano wszystkie możliwe zawodowe błędy. Ale to nie oznacza, że dziś "dziennikarskich grzechów" jest mniej. Skworz wymienia przykłady i nie szczędzi słów krytyki znanym kolegom z branży.