• Anders Breivik
  Anders Breivik pozywa władze Norwegii. Zdaniem masowego mordercy z wyspy Utoeya, jest on traktowany "w poniżający sposób", a rząd łamie w jego sprawie europejskie konwencje o prawach człowieka.
 • Więzienie
  Jego cela to tak naprawdę trzypokojowe mieszkanie z dostępem do siłowni. Ciepło, przytulnie i bezpiecznie. A jednak Anders Breivik skarży się na warunki w więzieniu. Napisał o tym do rosyjskich mediów.
 • Anders Breivik
  Skazany na co najmniej 21 lat więzienia Anders Breivik wydawał się być zadowolony z wyroku, słuchał go z uśmiechem na twarzy - informują norweskie media. Ekstremista został uznany w piątek za winnego dwóch zamachów terrorystycznych z 2011 roku i zabicia 77 osób.
 • Anders Behring Breivik
  Około 40 tysięcy Norwegów zebrało się w centrum Oslo i odśpiewało piosenkę dla dzieci znienawidzoną przez sprawcę masakry w stolicy i na wyspie Utoya Andersa Behringa Breivika. Uważa on utwór za metodę marksistowskiej indoktrynacji.
 • Morderca z Oslo nafaszerował kule trucizną
  Anders Breivik zaplanował masakrę dokładnie. By mieć pewność, że zginie każdy, do kogo strzeli, nafaszerował pociski trucizną, sprowadzoną z Chin. Użył też specjalnej amunicji, która powoduje znacznie cięższe rany, niż zwykłe kule.
 • Czy Zachód potrzebuje debaty o karze śmierci? Być może
  Trudno wyobrazić sobie coś gorszego niż mordowanie młodych ludzi proszących o darowanie życia. Ale jest jeszcze coś bardziej okrutnego. Jeśli wymiar sprawiedliwości nie ma możliwości sprawiedliwego ukarania fanatycznego terrorysty, jego ofiary umierają dwukrotnie.
 • Eksperci: Breivik to samotny terrorysta, a nie szaleniec
  Norweski zamachowiec Anders Behring Breivik nie jest szaleńcem ani masowym mordercą, ale raczej typowym samotnym terrorystą, działającym w imię wyraźnej ideologii: nienawiści do islamu i imigrantów - twierdzą cytowani przez francuskie media specjaliści.