• Mąż zamordowanej i jej rodzina
  53-letni prawicowy ekstremista Thomas Mair został w środę uznany za winnego zabójstwa posłanki Partii Pracy Jo Cox i skazany na dożywotnie więzienie po zaledwie siedmiodniowym procesie, w trakcie którego całkowicie zrezygnował z obrony.
 • Edyta Górniak z synem Allanem
  Edyta Górniak robi co może, żeby zapewnić swojemu synowi szczęśliwe dzieciństwo. Niestety beztroskę Allana bezlitośnie zburzył fakt, iż jego ojciec trafił do więzienia.
 • Więzienie i więźniowie
  Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wstrzymał wykonanie kary śmierci potrójnego mordercy - do czasu rozpatrzenia apelacji przez sąd niższej instancji. Adwokaci skazanego twierdzą, że ma on raka mózgu i egzekucja spowoduje nadmierne cierpienie. 
 • Marek Biernacki
  Absurd! Tak minister sprawiedliwości komentuje zarzut, jakoby materiały pornograficzne zostały podrzucone do celi Mariusza Trynkiewicza. Wśród wariantów postępowania przewidywanych przez resort nie było prowokacji - zapewnia Marek Biernacki.
 • Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich
  Oficer policji kierujący pionem, którego zadaniem miało być przeprowadzenie "operacji Trynkiewicz", nagle zrezygnował - dowiedział się dziennik.pl. Sam rachunek za inwigilację pedofila i mordercy sięgnie milionów, a wielu ekspertów podkreśla, że nie może się ona udać.
 • Prof. Janusz Czapiński
  Frustracja wynikająca z wściekłości na instytucje może prowadzić do samosądów - uważa socjolog i psycholog społeczny prof. Janusz Czapiński, odnosząc się do sprawy zbrodniarza, który wkrótce wyjdzie na wolnoć. Mariusz Trynkiewicz, który zamordował czterech chłopców, za kilka tygodni kończy odbywanie kary 25 lat więzienia.
 • Mariusz Trynkiewicz w czasie wizji lokalnej na miejscu zbrodni. Zdjęcie z akt śledztwa
  Krzyś, Artur i Tomek leżeli obok siebie, w wygaszonym ognisku, owinięci folią, skrępowani sznurem. Każdy miał kilkanaście ran od noża. Mordercą okazał się nauczyciel. Mariusz Trynkiewicz. Właśnie szykuje się do wyjścia na wolność.
 • Marek Biernacki
  "Ustawa o bestiach" obejmie Mariusza Trynkiewicza i wszystkich niebezpiecznych przestępców - stwierdził w TVP Info minister sprawiedliwości Marek Biernacki. Skomentował w ten sposób opóźnienie publikacji tekstu ustawy, która ma izolować szczególnie groźnych bandytów. Pierwszy z nich na wolność wychodzi w lutym.
 • Belgijski seryjny pedofil-morderca nie wyjdzie na wolność. Tak zdecydował sąd w Brukseli, który odrzucił wniosek Marca Dutroux o przedterminowe zwolnienie.
 • Zamordował dwie dziewczynki, torturował i zagłodził dwie kolejne, dopuścił się porwań i gwałtów. Domaga się zwolnienia z więzienia. Sąd w Brukseli zbierze się dziś, by decydować, czy Marc Dutroux będzie mógł wyjść na wolność.