• Fabryka GM w Gliwicach
  Na przełomie września i października delegacja PAIiIZ rusza za ocean, by dobić targu z kolejnymi partnerami amerykańskimi...
 • Wiatr ciągle stanowi nieokiełznany żywioł. Mimo to nauczyliśmy się go kontrolować i wykorzystywać dla swoich potrzeb. Umożliwiają nam to nowoczesne technologie, pozwalające realizować dwa odmienne cele: wykorzystywać energię wiatru oraz przeciwdziałać jej.
 • Pieniądze - zdjęcie ilustracyjne
  Polska ma szanse na dwie megainwestycje motoryzacyjne: fabrykę silników General Motors za półtora miliarda złotych i opon Michelin za 390 milionów - twierdzi "Puls Biznesu". Według gazety, walczymy o nie z Hiszpanią, Francją, Niemcami, Meksykiem i Węgrami. Mamy szansę wygrać, jeśli zmieni się sposób przyznawania rządowych grantów.
 • kamera
  Rosnąca jak grzyby po deszczu liczba firm wyspecjalizowanych w uzyskiwaniu odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach, zachęca nieuczciwych uczestników ruchu drogowego do wykorzystania sytuacji i doprowadzenia do kolizji w celu uzyskania z tego tytułu korzyści finansowej. To tylko kilka powodów, dla których kierowcy montują w swoich samochodach kamery rejestrujące przebieg zdarzenia, pomocne przy dochodzeniu swoich praw w tego typu sytuacjach.
 • Koło samochodu
  Maj powinien być ostatnim miesiącem spadku sprzedaży nowych samochodów na Starym Kontynencie. Także w Polsce mamy powody do optymizmu. Nasi producenci części i komponentów zanotowali w kwietniu wzrost produkcji. Rośnie eksport, bo Europa Zachodnia złożyła dodatkowe zamówienia
 • AH1 Cobra
  W trakcie nagrywania kolejnego odcinka koreańskiej wersji programu „Top Gear” doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem... amerykańskiego śmigłowca. Nikt nie odniósł obrażeń. Zobacz wideo!
 • Janusz Piechociński
  Dziś wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński ma się spotkać z przedstawicielami koncernu motoryzacyjnego, który chce zainwestować w Polsce w budowę nowej fabryki lub przejęcie istniejącego zakładu – ustalił DGP. Monika Piątkowska, rzecznik prasowa Ministerstwa Gospodarki, potwierdza, że dziś dojdzie do spotkania.
 • Fabryka Fiata w Tychach
  Polska powinna być bardziej aktywna w pracach nad nowymi technologiami motoryzacyjnymi. Tak uważają autorzy raportu firmy doradczej KPMG "KPMG's Global Automotive Executive Survey 2013".
 • Xicorr
  Polska manufaktura stworzyła zegarek nawiązujący do symbolu rodzimej motoryzacji - Warszawy M20. Czasomierze wzorowane na Warszawie M20 trafią do sklepów jeszcze przed świętami.
 • Opel astra sedan
  Z udziałem ponad 110 producentów aut z całego świata rozpoczął się 4. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Moskwie. To jeden z najważniejszych przeglądów światowej motoryzacji - na równi z wystawami w Genewie i Frankfurcie ma kategorię A.