• Fabryka Opla
  Słaby popyt na pojazdy w Europie ciągnie w dół wyniki naszej branży samochodowej. Firma doradcza AutomotiveSuppliers.pl zebrała od producentów szczegółowe dane obejmujące pięć pierwszych miesięcy tego roku. Okazuje się, że z miesiąca na miesiąc było coraz gorzej.
 • Logo Opla
  Szef Opla niespodziewanie podał się do dymisji. Zdaniem niemieckich komentatorów mężczyzna odszedł, bo nie dał rady wyprowadzić firmy na prostą. Zdaniem niemieckich analityków firmy nie da się uratować, choć szefowie GM będą próbowali nią bezpośrednio zarządzać "żelazną ręką".
 • Motoryzacja wróci na Żerań?
  Radni stolicy zachęcają Magnę, kanadyjskiego producenta podzespołów motoryzacyjnych, do zainwestowania w FSO na warszawskim Żeraniu.
 • Fabryka Opla w Gliwicach
  W 2011 r. z zakładów motoryzacyjnych w Polsce wyeksportowano produkty za 19,06 mld euro, o 1,8 mld euro więcej niż rok wcześniej - wynika z opublikowanego raportu firmy analitycznej Automotivesuppliers.pl.
 • Wiosna to dobry czas na poszukiwanie pracy
  Na wzrost pensji raczej nie mamy szans. Ale dobra wiadomość jest taka, że bezrobocie nie powinno już rosnąć. Na wiosnę praca będzie czekać w wielu branżach, m.in. motoryzacyjnej i w bankowości. 
 • Skoda wykryła usterkę. Problem dotyczy silnika TDI
  Czeskie zakłady motoryzacyjne Skoda Auto zasygnalizowały w środę możliwą usterkę w blisko 13 tys. swoich samochodów wyposażonych w silniki diesla. Właścicieli pojazdów wezwano do serwisu.
 • Bajaj Auto RE60
  Samochód ma cztery siedzenia i najprawdziwszą karoserię. Producent deklaruje, że na jednym litrze paliwa auto przejedzie ok. 35 km. Model ma ceną pobić najtańsze auto świata...
 • Kia spodziewa się wolniejszego wzrostu sprzedaży w 2012 r.
  Hyundai i spółka zależna Kia Motors zapowiadają, że ze względu na globalne spowolnienie gospodarcze spodziewają się znacznie wolniejszego wzrostu sprzedaży samochodów niż w 2011 roku. W roku 2012 wzrost ma sięgnąć 6 proc. - podała BBC.
 • Budowa drogi
  Ambitne plany budowy dróg na Euro 2012 w wielu przypadkach pozostaną na papierze. Mieliśmy śmigać trzema tysiącami kilometrów wygodnych dróg. Jaka jest rzeczywistość - widzi każdy kierowca. Tłumaczeń jest wiele. Między innymi, że to wina kryzysu i powodzi.
 • Komsja Europejska godzi się na przejęcia Volkswagena w Polsce
  Transakcja Jana Kulczyka z Niemcami nabiera rozpędu. Najbogatszy Polak dostał zielone światło i może wcielić życie radykalny pomysł na własny biznes nad Wisłą. Czegoś takiego nikt się nie spodziewał...