• C o tydzień piszę w tym miejscu dużo o swoim życiu, jeszcze więcej o życiu innych i tylko trochę o samochodach. Do tego od niedawna współprowadzę program motoryzacyjny w telewizji, w którym więcej dowcipkuję, niż jeżdżę.
 • Audi A6 Avant
  To był pracowity rok. Dlatego najbardziej doceniłem w nim samochody, które dają wytchnienie. Pozwalają zrelaksować się nawet wtedy, gdy siedzi się za ich kierownicą.
 • Jadwiga Emilewicz
  Zapowiadane przez Stany Zjednoczone wprowadzenie ceł na części samochodowe i samochody może mieć poważne znaczenie dla polskiej gospodarki - powiedziała w poniedziałek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Piotr Dulnik
  Miłośnik sportu i pierwszy Polak na stanowisku prezesa Suzuki Motor Poland. Piotr Dulnik opowiada nam o planach rozwoju marki i wyjaśnia, czy prowadzenie biznesu ma cokolwiek wspólnego z walką na ringu.
 • WYPADKI DROGOWE W STYLU RETRO
  Niejednemu miłośnikowi starych aut łza się w oku zakręci, kiedy będzie przeglądał te fotografie. Perełki dawnej motoryzacji, królowe i królowie szos, cudeńka ówczesnej techniki, które dziś można oglądać wyłącznie w muzeach - tutaj kompletnie rozbite, po dzwonach, dachowaniach oraz mniejszych i większych stłuczkach. Oto zdjęcia z czasów, kiedy konstruktorzy aut nie znali pojęcia "strefa zgniotu", a inżynierom nawet nie śniły się jeszcze ani poduszki powietrzne, ani bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, ani aktywne zagłówki ratujące kręgosłupy szyjne kierowców i pasażerów. Z tego właśnie powodu - choć tamte automobile poruszały się bez porównania wolniej od współczesnych samochodów, a w samej Warszawie 100 lat temu, w roku 1914, zarejestrowanych było zaledwie 92 pojazdy - wypadki drogowe statystycznie znacznie częściej kończyły się śmiercią i ciężkimi obrażeniami, a każda kraksa urastała do rangi wielkiego lokalnego wydarzenia.
 • Rosyjska flaga
  Największy amerykański koncern samochodowy General Motors wstrzymuje na dwa miesiące produkcję aut w Rosji. Przyczyna: niekorzystny kurs rubla i związany z tym wzrost cen na produkt końcowy.
 • Korek
  Na koniec 2012 r. na 1000 mieszkańców stolicy przypadało 580 zarejestrowanych samochodów osobowych. W ciągu trzech lat wskaźnik ten zwiększył się o 8,4 proc. - wynika z danych GUS. Zakorkowane ulice Warszawy nie odstraszyły więc nabywców czterech kółek. Na drugim biegunie znalazł się Białystok.
 • Męska Rzecz 2011
  W jubileuszowej, piątej edycji „Męskiej Rzeczy 2011” nie mogło być zwyczajnie. Do plebiscytu zgłoszono same perełki, a wybór dla jury naprawdę nie był łatwy. Oto nominacje do tytułu najbardziej męskich rzeczy mijającego roku.