• Akumulator
  39 proc. awarii samochodów jest spowodowane niesprawnym akumulatorem – wskazują dane VARTA. Po części wynika to z zaawansowanego wieku aut – średni wiek pojazdów w Polsce wynosi około 13 lat, a w niektórych pojazdach akumulator nigdy nie był sprawdzany. Drugi powód ekstremalne temperatury, które skracają żywotność akumulatora.
 • Błonia, Kraków
  Kolejna awaria ciepłownicza w Krakowie. Ogrzewania pozbawionych było kilkanaście bloków na osiedlu Rucza. Na szczęście miejskim technikom udało się naprawić awarię. 
 • pociąg zima
  Takie rzeczy teraz w Polsce. Po pasażerów, którzy podróżowali na trasie Szczecin-Olsztyn, PKP Intercity wysłało... taksówki. Pociąg, którym podróżowali stanął kilkanaście kilometrów przez stacją.
 • pociąg zima
  Opóźniony pociąg, a w nim maszyniści w drodze do pracy. Z prawie trzygodzinnym poślizgiem przyjechał do Poznania poranny pociąg z Jarocina. Przez to spóźnienie problem z wyjazdem ze stacji Poznań Główny miała część pociągów. Kolejarze nie mogli na czas dotrzeć do pracy.
 • Wyciek trującego gazu w Bydgoszczy
  W Zakładach Chemicznych Zachem w Bydgoszczy nastąpił wyciek chloru. Przyczyną awarii kolektora z chlorem był najprawdopodobniej duży mróz. Do szpitala trafiło dwoje poszkodowanych, ich stan jest stabilny.