• Ujemne temperatury
  To jeszcze nie koniec zimy, wynika z najnowszej prognozy pogody.
 • Zima, oblodzona ulica
  Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroźnemu powietrzu. Napływ tego cieplejszego powietrza z zachodu stanie się możliwy z powodu odsunięcia się i osłabnięcia wyżu. To sprawi, że wilgotne i ciepłe masy powietrza wedrą się do centrum kontynentu, przynosząc wzrost temperatury i opady - przewiduje synoptyk TVN Meteo Tomasz Wasilewski.
 • Kobieta z mężczyzną biegają zimą
  Zima wystawia naszą motywację na próbę. Wiele osób rezygnuje z treningów w obawie przed grypą i przeziębieniem. Tymczasem ruch na świeżym powietrzu, przy niższych temperaturach nie tylko nie osłabia odporności, ale wręcz pomaga nam ustrzec się choroby.
 • Zima, oblodzona ulica
  "Po wiosennym początku stycznia, teraz czeka nas ochłodzenie" - przewiduje synoptyk Tomasz Wasilewski w swojej 16-dniowej prognozie. Przyczyną dużo zimniejszej pogody niż ostatnio będzie arktyczne powietrze, które już teraz płynie do Polski ze Skandynawii.
 • Woda na ulicach miasta Lynn, Massachusetts
  Stany Zjednoczone zmagają się z atakiem zimy. Władze w wielu regionach ostrzegają przed zgubnymi skutkami wychodzenia z domu. W Bostonie i wielu innych miejscach w stanie Massachusetts na ulice wdarła się woda. A jako że mróz trzyma, woda zaczęła zamieniać się w lód.
 • Czereśnie
  To nie są dobre wieści. W tym roku możemy nie zjeść niektórych owoców. Inne będą bardzo drogie. Wszystko przez przymrozki, które w wielu regionach Polski przyczyniły się do zniszczenia upraw - szczególnie drzew i krzewów owocowych.
 • namiot biwak śnieg zima mróz góry
  "Wysoko w atmosferze, kilka kilometrów nad naszymi głowami, zaczęły się zmiany, których skutki wszyscy wkrótce odczujemy. Najważniejsza z tych zmian to przesuwanie się mroźnego, skandynawskiego wyżu na południe kontynentu", podaje TVN24.
 • We wtorek opady śniegu na północnym wschodzie, może im towarzyszyć dość silny wiatr, który spotęguje uczucie chłodu. Temperatura od -2 stopni w okolicach Zielonej Góry, -6 w centrum, do -9 na Suwalszczyźnie. Ciśnienie w południe w Warszawie 1013 hPa, będzie rosnąć. W kolejnych dniach będzie jeszcze mroźniej, nawet do -10 stopni.
 • Jak odpalić samochód na mrozie?
  To były porady mrożące krew w żyłach kierowców, ale nie ze względu na ściskający mróz. Z programu TVP Info można było się np. dowiedzieć, że "przy kręceniu stacyjką zimą warto mieć włączony drugi bieg".
 • Wyż będzie utrzymywać mroźną pogodę w najbliższych dniach. Do środy będzie od -8 do -3 st. C, a nocami lokalnie około -20 st. C. Później, czyli od czwartku, napłynie na krótko cieplejsze powietrze z zachodu Europy. Mróz (już słaby) pozostanie na wschodzie kraju, a na zachodzie może nastąpić odwilż. Po tym chwilowym ociepleniu znowu napłynie zimne powietrze z północy i wszędzie chwyci mróz, ale tym razem nie powinien być większy niż -6 st. C w ciągu dnia. Następnie, po 19 stycznia, ustali się pogoda z lekkim mrozem na wschodzie kraju i odwilżą na zachodzie.