• Karetka na sygnale
  Lekarzom ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie udało się uratować około 50-letniego mężczyznę w stanie głębokiej hipotermii. Pacjent z zapaleniem płuc przebywa na oddziale intensywnej terapii i jest przytomny."Ciało pacjenta było wychłodzone do 22 stopni" – poinformował doktor Krzysztof Jarmoszewicz z wejherowskiego szpitala.
 • Rodzice Adasia wraz z chłopcem w szpitalu
  Poprawia się stan 2-letniego Adasia, który kilka dni temu doznał silnego wychłodzenia organizmu. Opiekujący się chłopcem profesor Janusz Skalski ze Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu powiedział w Jedynce, że bardzo by chciał, aby Adaś spędził święta w domu.
 • Wychłodzenie może być ekstremalnie groźne
  Przypadki uratowania pacjenta z ekstremalną hipotermią - taką jak u dwuletniego Adasia z Racławic - nie są częste. Tak tłumaczy lekarz z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, pracujący także w pogotowiu ratunkowym, doktor Wojciech Fortuna.
 • Pierwszy śnieg
  Ciała dwóch mężczyzn znaleziono w niedzielę w powiecie świdnickim na Lubelszczyźnie. Według wstępnej opinii lekarzy obaj zmarli na skutek wychłodzenia - poinformowała policja.
 • Rekordowa liczba ofiar mrozu i czadu w Polsce
  Od początku roku silne mrozy były przyczyną 99 przypadków śmiertelnych. Policyjne statystyki z lutego 2011 roku mówią o liczbie 37 przypadków śmierci z powodu wychłodzenia. W tym roku bilans tylko 12 dni lutego to 67 zgonów.