• Siatkarska reprezentacja Polski ze złotymi medalami mistrzow świata
  Pięciu polskich siatkarzy: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Michał Kubiak i Dawid Konarski po raz drugi zdobyło złoty medal mistrzostw świata. Przed czterema laty byli w składzie reprezentacji Stephane'a Antigi, która triumfowała w Katowicach.
 • Polak Bartosz Kurek (L) oraz Filippo Lanza (C) i Daniele Mazzone (P) z Włoch
  Broniący tytułu Polacy ulegli w Turynie Włochom 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) w ostatnim meczu 3. rundy mistrzostw świata siatkarzy. Po wygraniu pierwszego seta biało-czerwoni zapewnili sobie awans do półfinału, w którym w sobotę zmierzą się z Amerykanami.
 • Polscy siatkarze cieszą się ze zwycięstwa po meczu grupy J mistrzostw świata z Serbią
  Broniący tytułu Polacy wygrali w Turynie z Serbami 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) w meczu grupy J w trzeciej rundzie mistrzostw świata siatkarzy. Biało-czerwoni, którzy w piątek zmierzą się z Włochami, są bardzo bliscy awansu do półfinału.
 • Paweł Zatorski
  Libero Paweł Zatorski zajmuje piąte miejsce wśród przyjmujących po pierwszej rundzie mistrzostw świata siatkarzy organizowanych przez Bułgarię i Włochy. W pozostałych kategoriach reprezentanci Polski plasują się poza czołową "10".
 • Prezes PZPS Mirosław Przedpełski
  Polscy siatkarze po raz drugi w historii wywalczyli złoty medal mistrzostw świata. Jest on szczególny, ponieważ zdobyty został podczas turnieju rozegranego w Polsce. W finale "Biało-czerwoni" pokonali Brazylię 3:1. " Trudno było zmarnować taką okazję, jak mistrzostwa w Polsce, i nie zdobyć mistrzostwa. " - mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski.
 • Mateusz Mika
  Polscy siatkarze awansowali do półfinału mistrzostw świata. W decydującym spotkaniu pokonali mistrzów olimpijskich z Londynu Rosjan 3:2. "Biało-czerwonym" wystarczyły do awansu dwa wygrane sety i tym razem nie trzymali kibiców do ostatniej chwili w niepewności. "Myślę, ze w dwóch pierwszych setach zagraliśmy nieźle w każdym elemencie" - mówi  Mateusz Mika, przyjmujący reprezentacji Polski.