• Żołnierze
  Zamówienie na kilkadziesiąt tysięcy mundurów dla wojska wygrała firma szyjąca w Chinach. Wygrała jednym (!) punktem na 100 możliwych. Po skargach polskich dostawców przetarg unieważniono.
 • Niemieccy żołnierze
  Dziennik.pl w reakcji na stwierdzenie szefa resortu spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego o niemieckich żołnierzach w Polsce postanowił zapytać Ministerstwo Obrony Narodowej, ilu żołnierzy obcych armii znajduje się w naszym kraju.
 • MAPA
  Autorem wzoru kamuflażu MAPA jest Maciej Dojlitko, doktorant wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Dostępny w kilku odmianach wzór powstał m.in. w oparciu o analizę roślinności spotykanej w Polsce. Zobacz galerię!
 • Quantum Stealth
  Najnowszy wynalazek kanadyjskich inżynierów być może już wkrótce wyprze tradycyjne metody kamuflażu. Moro może zostać zastąpione przez tkaniny, które uczynią żołnierzy oraz pojazdy wojskowe niewidzialnymi.
 • Marcin Gortat
  Najlepszy polski koszykarz ostro wypowiedział się na temat internautów obrażających żołnierzy walczących w Afganistanie. Podkreślił że, wszystkim żołnierzom należy się szacunek, a za inwektywy pod adresem bohaterów należy karać.
 • Mundur
  Wojsko Polskie przygotowuje się do wielkich zmian. Do 2018 roku żołnierze wojsk lądowych, piloci i marynarze mają otrzymać mundury uszyte według zupełnie nowych wzorów.
 • Ubranie maskujące
  Mimo że współczesne technologie pozwalają bez trudu wykryć obecność człowieka na polu walki, państwa nadal inwestują w ulepszanie ubrań maskujących. Stworzenie kamuflażu perfekcyjnego stało się również celem armii USA. Efekty pracy przedstawiła firma Kryptek.
 • Dzień Kobiet w wojsku
  Z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom satysfakcji w służbie i pracy, a także pomyślności i radości w życiu osobistym - takie życzenia od Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymały wszystkie służące w wojsku panie. A wcale nie ma ich tak mało. I w mundurze im do twarzy.
 • Spróbuj zakłócić biblioteczną ciszę. W ostatecznym rachunku może się to opłacić
  Podryw to sport ekstremalny, a trening czyni mistrza. Właściwe odczytywanie sygnałów, wzbudzanie zainteresowania, rozpoczęcie rozmowy... Może i masz to we krwi, ale nie zaszkodzi trochę się podszkolić. Gdzie możesz „zaatakować”? Przeczytaj!
 • Ewa Błasik: Chcą do końca upokorzyć męża
  Wojsko się zamknęło, odwróciło się ode mnie - ubolewa na łamach "Naszego Dziennika" Ewa Błasik, żona gen. Andrzeja Błasika, Dowódcy Sił Powietrznych RP, który zginął na pokładzie rządowego Tu-154M pod Smoleńskiem.