• Pieniądze
  Wiele majętnych osób wcale nie chce, by ich nazwiska znalazły się na liście najbogatszych, publikowanej co roku przez magazyn "Forbes". Są jednak wyjątki: pewien Saudyjczyk poszedł do sądu, twierdząc, że umieszczono go na tej liście za nisko.
 • Hugh Grant w Parlamencie Europejskim
  W otoczeniu tłumu fotoreporterów pojawił się w Parlamencie Europejskim słynny hollywoodzki aktor Hugh Grant. Nie był jednak tylko obserwatorem toczącej się dyskusji - przeciwnie. Zabrał głos i nie żałował gorzkich słów brytyjskim władzom. A chodzi o pluralizm mediów i aferę podsłuchową, która wstrząsnęła Wielką Brytanią.
 • Incydent podczas przesłuchania Ruperta Murdocha i jego syna
  Byłej szefowej News International, brytyjskiej części koncernu medialnego Ruperta Murdocha Rebece Brooks i jej mężowi postawiono zarzuty mataczenia w śledztwie w sprawie afery podsłuchowej - poinformowała Brooks w komunikacie prasowym.
 • Komputer
  Regulator rynku brytyjskich mediów Ofcom poinformował, że wszczął śledztwo w sprawie telewizji Sky News, należącej do kontrolowanej przez Ruperta Murdocha sieci BSkyB. Pracownicy Sky News włamywali się do prywatnych e-maili.
 • Tabloid
  Na brytyjskim rynku prasowym w niedzielę ukazał się pierwszy numer nowego tabloidu "Sun on Sunday", będący mutacją "The Sun" i następcą pogrążonego przez skandal podsłuchowy "News of the World".
 • Murdoch będzie znowu przesłuchiwany. "Grilowanie" juniora
  James Murdoch, szef News International, brytyjskiej filii News Corp., będzie 10 listopada znowu wezwany przed brytyjską komisję parlamentarną w związku ze skandalem podsłuchowym w należących do News Corp. mediach - poinformowała w poniedziałek komisja.
 • Koncern Murdocha płacił doradcy Davida Camerona
  Były redaktor naczelny tabloidu "News of the World" Andy Coulson otrzymywał od News Corp. Ruperta Murdocha pieniądze także po odejściu z tej gazety, kiedy pracował dla obecnego premiera Davida Camerona, gdy jego Partia Konserwatywna była jeszcze w opozycji.
 • Rupert Murdoch
  Do czterech z sześciu tygodni aresztu skrócił w piątek brytyjski sąd wyrok dla mężczyzny, który w czasie przesłuchania medialnego magnata Ruperta Murdocha w Izbie Gmin 19 lipca próbował obrzucić go pianą do golenia.
 • Chciał wysmarować pianką Murdocha. Pójdzie do więzienia
  Na sześć tygodni więzienia został skazany we wtorek przez brytyjski sąd mężczyzna, który w czasie przesłuchania medialnego magnata Ruperta Murdocha w Izbie Gmin 19 lipca próbował obrzucić go pianą do golenia.
 • Rupert Murdoch
  Murdoch przyzwyczaił swoich czytelników do myślenia, że jak ktoś się strasznie wywyższa to trzeba go obalić. Teraz może sam paść jego ofiarą - uważa medioznawca dr hab. Maciej Mrozowski. Jak mówi PAP, afery medialnej na skalę tej sprawy jeszcze nie było.