• Noc Muzeów 2018
  Podczas tegorocznej, 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy stolicy będą mogli wybierać spośród 240 placówek, które wezmą udział w wydarzeniu. Oprócz najbardziej popularnych muzeów, swoje podwoje otworzą m.in. MKiDN, MSWiA, Urząd Patentowy czy Dom Arcybiskupów Warszawskich.
 • Spiralna klatka schodowa w Muzeum Watykańskim
  Watykan – państwo mniejsze niż miasto – jest przedmiotem wielu legend i teorii spiskowych, ale jedno jest pewne. Słynne Muzea Watykańskie wciąż mają swoje tajemnice nie mniej ciekawe niż Tajne Archiwa Watykanu.
 • Podziemia Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
  Prawie 240 placówek, zabytkowe autobusy, tramwaje i wyjątkowe atrakcje. Warszawski samorząd przedstawił plany dotyczące Nocy Muzeów. Impreza odbędzie się 16 maja. Za darmo będzie można wejść do Muzeum Narodowego, czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Ale naszym zdaniem warto odwiedzić mniej znane miejsca. Jak zwykle dużą atrakcję będzie już podróż pomiędzy poszczególnymi placówkami. Na trasę wyjedzie zabytkowy tabor. Chodzi między innymi o tak zwane ogórki, czyli autobusy, które woziły warszawiaków w latach siedemdziesiątych ubiegłego wielu. Pojawią się też stare tramwaje.
 • Co zobaczyć w Mediolanie? - Piazza del Duomo
  Mediolan stanowi jedną z najważniejszych kolebek włoskiego renesansu. Na ślady tego wspaniałego dziedzictwa można się tutaj natknąć niemal na każdym kroku, nie tylko w galeriach sztuki. Nic w tym dziwnego, skoro z miastem związany był najważniejszy odrodzeniowy artysta, jakim był Leonardo da Vinci.
 • Muzeum Powstania Warszawskiego
  Muzeum Powstania Warszawskiego odwiedziło w ubiegłym roku ponad pół miliona osób. Choć istnieje od 10 lat, wpisało się już na stałe na listę atrakcji, jakie należy obowiązkowo zobaczyć, przyjeżdżając do stolicy. Nie byłeś jeszcze w MPW? Zobacz, co kryje się w środku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych opublikowało zdjęcia muzeum w ramach promocji Polski.
 • Pałac Prezydencki
  Prezydent w roli przewodnika po Sali Chorągwianej, zwiedzanie gabinetu szefa resortu spraw wewnętrznych, wejście na pokład ORP "Błyskawica". To może się zdarzyć tylko w ten jedyny dzień, a raczej noc w roku - Noc Muzeów.