• Mydło
  Przesadna higiena może okazać się szkodliwa. Takie wnioski przedstawił brytyjski magazyn naukowy "New Scientist". A co na ten temat uważają polscy uczeni?
 • Kobieta myjąca włosy
  Na ten temat wypowiedziała się w "Dzień Dobry TVN" dermatolog dr Ewa Chlebus. Jak prawidłowo dbać o higienę osobistą?
 • Dziecko się kąpie
  Krzyk, płacz i ataki złości – dla wielu dzieci wiadomość o kąpieli lub prysznicu niekiedy wywołuje wielką panikę. Jednak odpowiednie zabawki, towarzystwo bajkowych przyjaciół czy też właściwie dobrane kosmetyki potrafią zamienić koszmar dziecka w wodny plac zabaw. Poznajcie sposoby doświadczonych mam oraz porady specjalistów, które sprawią, że Wasze dziecko będzie kojarzyło kąpiel z prawdziwą rozrywką.
 • Mężczyzna
  Wraz z nadejściem wiosny zrzucamy zimowe czapki z głów i eksponujemy nasze fryzury, których stan często jest nie do końca zadowalający. Włosy są suche, tracą blask, a ich stylizacja to nie lada wyzwanie. Co wtedy? Pogoda jest już iście wiosenna, dlatego najwyższy czas na zmiany w sposobie ich pielęgnacji. Radzimy jak ujarzmić wiosenną fryzurę i spowodować, by imponowała świeżością.
 • Piaskownica
  Jaja pasożytów, bakterie, zarodniki grzybów… Takie zagrożenia czyhają na dzieci w piaskownicach ostrzega rodziców sanepid. Jak sprawić, by lepienie babek nie skończyło się groźną chorobą? Podpowiadamy, jak ochronić swoje dziecko.
 • Jessica Simpson ma piękne zęby i aż trudno uwierzyć, że niechętnie je myje!
  Te gwiazdy stać na najdroższe kosmetyki. Mydła jednak w ich łazience nie znajdziecie. Jeśli więc znajdziecie się na premierze, to od tych sław lepiej trzymać się z daleka.
 • Czy woda i mydło mogą oczyścić naszą duszę? Naukowcy twierdzą, że tak i dowodzą, że oczyszczanie ciała stanowi silną metaforę oddziałującą na naszą świadomość.
 • Piętnastu ochotników podejmie próbę wyszorowania 1000 naczyń w 60 minut
  Były talerze latające, będą talerze myte. Gdzie? W Łodzi. Kiedy? W sobotę, na rynku Manufaktury. Piętnastu ochotników podejmie próbę wyszorowania 1000 naczyń w 60 minut. Cel - Rekord Guinnessa w zmywaniu talerzy na czas.
 • Pielęgnacja włosów jest możliwa bez użycia szamponu
  Choć reklamy telewizyjne i kampanie firm kosmetycznych zapewniają, że szampon to kosmetyk, który w żaden sposób nie szkodzi skórze naszej głowy, dermatolodzy twierdzą, że jest inaczej. Aby zadbać o kondycję włosów, warto zatem ograniczyć stosowanie tego kosmetyku. Oto sposoby na pielęgnację włosów bez szamponu.
 • Mycie zębów dzięki USB
  Szczoteczka do zębów jest jedną z podstawowych rzeczy, zabieranych w podróż. Zwolennicy elektrycznych szczoteczek będą zachwyceni nowym urządzeniem Philipsa.