• Kot
  Domowe koty tak jak ludzie mają problem z nadwagą – wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z kanadyjskiego Uniwersytetu w Guelph. To pierwsze badanie tego typu na świecie.
 • Otyłe dziecko
  Blisko 70 proc. wrocławskich uczniów jest aktywnych fizycznie również poza szkołą; problemem jednak nadal są złe nawyki żywieniowe - wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ramach akcji „Uruchamiamy dzieciaki”.
 • Otyłość zawsze zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci
  Nie mamy dobrych wieści dla osób przy tuszy. Analiza wyników ponad tysiąca opublikowanych badań naukowych z udziałem ponad 60 tysięcy osób przyniosła jasne rozstrzygnięcie: nadwaga i otyłość zawsze oznaczają ryzyko poważnych schorzeń i przedwczesnej śmierci.
 • Kobieta i kieliszek
  Alkohol a dieta? Zwykle myślimy, że to wrogowie. Tymczasem z nowych badań wynika, że jeden z rodzajów alkoholi ma wręcz działanie… odchudzające. A chodzi o czerwone wino.
 • Otyła i szczupła kobieta
  Nie opłaca się być „przy kości”! I nie chodzi tu tylko o kwestie zdrowotne czy estetyczne. Grube kobiety są bowiem obiektem uprzedzeń. Na dodatek, pozostają nielubianymi grubaskami nawet wówczas, gdy schudną…
 • Kobieta w bikini na plaży
  Nieunikniony negliż na plaży i wstydliwe obnażanie niechcianych krągłości? Są jeszcze gorsze upokorzenia. Większe katusze w konfrontacji z niedoskonałościami ciała przeżywają bowiem kobiety w… przymierzalniach. Co robić? Odchudzać się – powiedziałby dietetyk. „Przestać patrzeć na modelki!” – proponuje zamiast tego psycholog. Wszystkiemu winne bowiem kompleksy wynikające z porównywania się z "ideałami"...
 • Dziecko z hamburgerem
  Tuczymy nasze dzieci! Liczba młodych Polaków walczących z nadwagą i otyłością rośnie lawinowo. Winna jest nieodpowiednia dieta i błędy żywieniowe. Nikt w UE  nie ma równie łatwego dostępu do niezdrowej żywności, co polskie maluchy. Co ciekawe, do złej sytuacji w szczególnym stopniu przyczynia się szkoła…
 • Otyli zamiast do szpitala trafią na badania do kliniki weterynaryjnej?
  Amerykanie już podnieśli średnią statystyczną wagę pasażera na promie. Brytyjczycy donoszą, że sprzedają coraz więcej sedesów-gigantów wytrzymujących obciążenie do 380 kg. A teraz lekarze biją na alarm, że otyłych pacjentów będą odsyłać na badania do weterynarza, bo szpitalny sprzęt jest dla nich za mały. Co za wstyd!
 • Pisząca kobieta
  Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Ćwiczenia z… pisania! Oto zaskakujące wnioski z psychologicznych badań. Kluczem do sukcesu nie jest poruszanie długopisem, a  sprowokowanie pozytywnego myślenia o sobie. Oto szczegóły!
 • Nie możesz się powstrzymać przez zaglądaniem do lodówki?
  Nie jest sztuką schudnąć, prawdziwym wyzwaniem jest utrzymanie pożądanej wagi. Niestety nie każdemu się ta sztuka udaje. Zdaniem naukowców winą za tzw. efekt jojo należy obarczać nie słabą wolę, a "niesprzyjające geny".