• Karolina Korwin Piotrowska
  Karolina Korwin Piotrowska spędzając wakacje nad polskim morzem zwróciła uwagę na problem odżywiania polskich dzieci. Zdaniem dziennikarki niebawem będziemy mieli do czynienia z poważnym problemem otyłości.
 • Warzywa
  Sposób odżywiania się jest równie ważny, jak sen i wysiłek fizyczny, dlatego jako postawę nowej piramidy zdrowego żywienia dla dzieci proponujemy aktywność fizyczną oraz właściwe wysypianie się – powiedział prof. Mirosław Jarosz podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego w Warszawie.
 • Otyłe dziecko
  "Uruchamiamy dzieciaki" – to nazwa akcji prozdrowotnej organizowanej przez wrocławskich lekarzy, adresowanej do szkół oraz rodziców. Chodzi o walkę z nadwagą i otyłością oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia wśród uczniów.
 • Otyły mężczyzna
  Już 27 proc. dorosłych Polaków ma problem z otyłością. Osoby otyłe bądź z nadwagą stanowią już prawie połowę społeczeństwa Wśród dzieci jest jeszcze gorzej. Nadwagę ma obecnie aż 29 proc. 11-latków i prawie tyle samo 14-latków. WHO objęła badaniami 207 tys. najmłodszych mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Na tym tle wypadliśmy bardzo źle. Nasze dzieci znalazły się w czołówce najbardziej otyłych. Odsetek 11-latków z nadwagą w Polsce jest najwyższy na świecie. Wśród 12-latków wielu waży nawet ponad 100 kilogramów.
 • Otyły nastolatek
  Asystent dla rodzin z otyłością, grupy wsparcia, porady żywieniowe dla rodziców dzieci do 5. roku życia i etykiety na produktach ostrzegające przed niezdrową żywnością – to pomysły rządu na walkę z kilogramami.
 • 16 procent polskich uczniów ma nadwagę lub jest otyła
  Próchnica, nadwaga i wady postawy - to główne problemy zdrowotne polskich dzieci. Kondycja młodego pokolenia nie jest najlepsza, a jednym z powodów takiego stanu jest zaniedbanie profilaktyki - uważa prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego profesor Alicja Chybicka. 
 • Pizza
  Uchwalona przez Sejm nowelizacja ma zmniejszyć dostęp dzieci w szkołach i przedszkolach do tzw. śmieciowego jedzenia. Czego w rzeczywistości dzieci nie kupią w sklepikach? I czy rosnąca fala otyłości wśród dzieci nareszcie się zatrzyma?
 • Woda wskazana w diecie
  Co piąty dziesięciolatek ma nadwagę - wynika z badań. Jedną z przyczyn jest nadmiar w diecie słodkich, gazowanych napojów i soków.
 • Otyłość wśród dzieci to poważny problem
  Walka z nadwagą i otyłością oraz z brakiem aktywności fizycznej wśród uczniów jest celem projektu "Akademia zdrowego ucznia", który ruszył w Warszawie. Według badań, w naszym kraju liczba dzieci z nadwagą wzrosła w ciągu 20 lat trzykrotnie.
 • Disney walczy z otyłością u amerykańskich dzieci
  Prawie jedna trzecia dzieci w Stanach Zjednoczonych ma nadwagę. Przeciwko otyłości najmłodszych wystąpiła Michelle Obama ze swoją inicjatywą "Let's Move!", którą poparł Disney. Razem zamierzają nauczyć maluchy zdrowego odżywiania.