• Otyła rodzina
  Do 2030 roku jedna na trzy osoby dorosłe w Polsce będzie otyła - ostrzegali eksperci w Senacie podczas konferencji dotyczącej epidemii otyłości. Przypominali także, że otyłość jest chorobą, a wśród jej powikłań wymienia się m.in. cukrzycę, nowotwory i depresję.
 • Otyłe dziecko
  Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Już co piąty uczeń ma problemy z nadmierną masą ciała. Największym problemem w żywieniu najmłodszych są nieregularne posiłki oraz dieta uboga w warzywa, a bogata w oczyszczone produkty zbożowe, słodkie przekąski i mięso. W kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych mają pomóc warsztaty kulinarno-edukacyjne „Zielona Kraina” współorganizowane przez Biedronkę.
 • Śniadanie
  Zdarza ci się wybiec z domu bez śniadania? Pierwszy posiłek zjadasz wiele godzin po przebudzeniu? Nie dziw się więc, że tyjesz.
 • Gruby mężczyzna
  Połowa Polaków ma problem z nadwagą - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. Problem w większym stopniu dotyczy mężczyzn.
 • Spokojna muzyka sprawia, że jemy mniej
  Naukowcy opracowali sprytne sposoby na walkę z nadwagą. Okazuje się, że jemy mniejsze porcje, lżejsze dania i z większym zadowoleniem, jeśli zadbamy o odpowiednią atmosferę podczas posiłku. Ważne jest zwłaszcza światło i muzyka.
 • Za mało snu - za dużo niezdrowych przekąsek
  Naukowcy dokładnie przyjrzeli się związkowi pomiędzy brakiem snu a otyłością. Zajrzeli nawet do mózgu osób wyspanych i zmęczonych. Wnioski płynące z ich badania są interesujące.
 • Ryszard Kalisz
  W ciągu kilku miesięcy odchudził się 20 kilogramów i na razie wystarczy. Ryszard Kalisz zdradza, z czego czerpie przyjemności w życiu i co jest jego nałogiem. "Nobody's perfect" - żartuje sam z siebie polityk lewicy.
 • Pisząca kobieta
  Najlepsze ćwiczenia na odchudzanie? Ćwiczenia z… pisania! Oto zaskakujące wnioski z psychologicznych badań. Kluczem do sukcesu nie jest poruszanie długopisem, a  sprowokowanie pozytywnego myślenia o sobie. Oto szczegóły!
 • dieta odchudzanie
  Szybko jesz? Szybko przytyjesz! Pośpiech w konsumpcji kulinarnych przysmaków sprzyja nadwadze i otyłości. Powolne spożywanie pokarmów to twój sojusznik w walce o prawidłową sylwetkę. Oto wyniki nowych – i już nagradzanych – badań naukowych.
 • Czy z otyłości można być dumnym? Polacy są
  Brzuch mężczyzny świadczy o zamożności domu, a u kobiet kochanego ciałka nigdy za wiele. To właśnie dlatego już połowa Polaków cierpi na nadwagę i otyłość. A co najgorsze, są ze swego stanu zadowoleni. Czy mamy jeszcze nadzieję na życie w zdrowiu?