• Miejsce katastrofy samolotu
  Pilot samolotu pasażerskiego British Aerospace 146, który rozbił się w poniedziałek w Kolumbii, zgłaszał kontrolerom lotów, że skończyło mu się paliwo, a maszyna ma awarię systemów elektrycznych - wynika z nagrań rozmów zarejestrowanych tuż przed katastrofą.
 • Trasa samolotu Airbus A320 linii Germanwings
  Na miejscu katastrofy Airbusa Germanwings we francuskich Alpach odnaleziono telefon komórkowy, a w nim nagranie ostatnich chwil lotu maszyny przed zderzeniem ze zboczem góry. Nagranie jest już w posiadaniu dwóch gazet: "Paris Match" i "Bilda".
 • Miejsce katastrofy samolotu linii Germanwings
  Francuscy śledczy zabierają głos w sprawie katastrofy airbusa linii lotniczych Germanwings. Po analizie nagrania z czarnej skrzynki, w 48 godzin po wypadku, wiadomo, że w kokpicie nie padło ani jedno słowo. Słuchać tylko oddech.
 • Pasażerowie wycieczkowca "Costa Concordia" po katastrofie
  Krzyk przerażonych ludzi, coraz bardziej przechylający się statek i rozpaczliwe próby pasażerów jego opuszczenia - to wszystko zarejestrowali funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej, gdy pierwsi podpłynęli 13 stycznia do wycieczkowca Costa Concordia po katastrofie.
 • Nurkowie szukają żywych i martwych. A pasażerowie obciążają załogę statku
  "Wracajcie do kabin, wszystko jest w porządku" - apeluje do przestraszonych pasażerów kobieta z załogi wycieczkowca „Costa Concordia”. Twierdzi, że przemawia w imieniu kapitana. Chwilę później wybucha panika…
 • "Premiera dotknęły te słowa". Graś przeprasza wdowę
  Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział w środę, że uważa za zamkniętą sprawę spotkania premiera Donalda Tuska z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej 11 grudnia 2010 r. Graś dodał, że przeprasza wdowę po Januszu Kochanowskim, jeżeli - jak zastrzegł "jego przeprosiny mogą cokolwiek wnieść".
 • Nieznany film ze Smoleńska wyciekł do sieci
  Szczątki rządowego tupolewa, połamane drzewa, rosyjskie służby pracujące na miejscu tragedii, a także ciała ofiar - wszystko to widać na niepublikowanym nigdzie wcześniej filmie, który nakręcono 10 kwietnia tuż po katastrofie pod Smoleńskiem. Dotarł do niego serwis eOstroleka.pl.