• Pieniądze
    Danina solidarnościowa jest znakomitym rozwiązaniem realizującym postulat społecznej gospodarki rynkowej - ocenił w rozmowie z PAP prof. Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
  • Jacek Sasin
    Podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł to nasz cel, do którego w kolejnych latach będziemy dążyć - powiedział w sobotę PAP szef sejmowej komisji finansów Jacek Sasin (PiS). Jak dodał, podwyższenie kwoty wolnej do tego poziomu w tej chwili "oznaczałoby ubytek w budżecie na poziomie minimum 16 mld zł".
  • Podatek majątkowy – jak każdy nowy podatek – budzi strach. I jest to naturalny odruch. Tyle że strach nie zawsze bywa najlepszym doradcą. Dlatego warto przyglądać się i tej nowince. Zamiast ciągle powtarzać, że tego się na pewno nie da zrobić. Bo zrobić się da. Pytanie raczej, czy demokratyczne społeczeństwa będą tego chciały.
  • Kryzys, a bogaczy przybywa
    Jest grupa Polaków, która nie może narzekać na kryzys. Od 2007 przybywa bowiem najbogatszych. Są w Polsce tacy, którzy zarabiają rocznie prawie sto tysięcy złotych. W ciągu roku przybyło ich aż 45 tysięcy.