• "Creed: Narodziny legendy"
  Taki głośny film, a nie udało ci się go zobaczyć w kinie? Nic straconego! Kinowe przeboje dziś szybko trafiają pod strzechy i na płyty DVD czy Blu-ray. Oto 10 najgorętszych premier ostatnich tygodni. Hity z dużych prosto na mniejsze ekrany.
 • "Zanim się pojawiłeś"
  Połowa filmowego roku 2016 już za nami, czas więc na pierwsze podsumowania. Na początek najlepsze z opowieści o miłości, które trafiły na polskie ekrany.
 • 10. "Potwory i spółka"
  Przy okazji premiery "Gdzie jest Dory?" – nowego, murowanego hitu Pixara, przypominamy stworzoną przez serwis Vulture.com listę najlepszych pełnometrażowych dzieł zespołu Johna Lassetera, Andrew Stantona i Pete'a Doctera oraz Marka Andrewsa i Brendy Chapman. Oto przebojowe produkcje słynnego studia – od najsłabszej do najlepszej animacji…
 • W Cannes będzie miał premierę nowy film Woody'ego Allena "Café Society"
  Tegoroczny festiwal w Cannes przypomina spełniony sen kinofila. Dawno nie było imprezy, na której nazwiska reżyserów filmów z konkursu głównego wywoływałyby taką euforię.
 • Najbardziej kasowe z przebojów, czyli złota piątka "miliarderów":
  To był bardzo dobry rok dla kina. A nawet, rok rekordowy. Jak podaje firma Rentrak w 2015 roku widzowie wydali na bilety 38 miliardów dolarów. Na dodatek aż pięciu tytułom udało się przekroczyć granicę miliarda dolarów wpływów. Oto one, najbardziej dochodowe produkcje minionych 12 miesięcy na dużych ekranach.
 • Najlepsze filmy roku 2015 w rankingu Amerykańskiego Instytutu Filmowego
  Amerykański Instytut Filmowy (AFI) opublikował listę najlepszych filmów i seriali mijającego roku.
 • "Z dala od zgiełku"
  Filmowy rok 2015 zbliża się do końca, można się więc pokusić o kolejne podsumowania. Obrazów o (różnej) miłości na polskich ekranach było w ostatnich miesiącach jak na lekarstwo, ale lepszy rydz niż nic. Wybraliśmy właśnie te najlepsze Love Story 2015.
 • "Demon" po festiwalach w San Sebastian i Toronto trafi na WFF
  Warszawski Festiwal Filmowy jak co roku stawia widzów przed trudnymi decyzjami: nie da się obejrzeć wszystkiego, trzeba więc tytuły skrupulatnie selekcjonować. Tym bardziej że sporo z nich tradycyjnie będzie dostępnych wyłącznie na festiwalowych pokazach.
 • "Podróż na sto stóp"
  Żeby oglądać w kinie wszystkie wchodzące doń filmy, trzeba mieć dużo wolnego czasu albo zostać zawodowym krytykiem. Dla całej reszty są na szczęście płyty DVD, na które w końcu trafia każda premiera. Oto głośne produkcje roku 2014, która teraz można zobaczyć w kinie... domowym.
 • Najlepsze filmy 2014 roku w rankingu Stopklatki:
  Stopklatka.pl przedstawiła swoją listę najlepszych filmów 2014 roku. Redakcja oraz zaprzyjaźnieni dziennikarze wyłonili 10 tytułów spośród produkcji, które miały swoją oficjalną premierę w ostatnich 12 miesiącach w polskich kinach. Zgadzacie się z ich wyborami?