• Brytyjski rząd ogłosił w czwartek konsultacje społeczne w sprawie zakazu sprzedaży napojów energetycznych dla nastolatków, wskazując na negatywne konsekwencje dla ich zdrowia, m.in. otyłość związaną ze spożyciem cukru, ból głowy i nadaktywność.
 • Kobieta pije herbatę
  Śniadanie daje siłę i energię na cały dzień, a dodatkowo reguluje układ trawienny, dlatego jest uznawane za najważniejszy posiłek w ciągu doby. O tym, dlaczego rano warto jeść pełnowartościowe i różnorodne produkty, każdy dobrze wie... A czy wiemy, jak na organizm wpływa pita do śniadania herbata?
 • Woda gazowana
  Organizm można nawadniać nie tylko pijąc wodę mineralną. W dzienny bilans płynów można włączyć także te pochodzące z pożywienia, np. owoców i warzyw. Wbrew powszechnym opiniom nawadnia także kawa i herbata, pod warunkiem że są pite regularnie. Zgodnie z zaleceniami kobiety powinny codziennie dostarczać organizmowi 2 l płynów, a mężczyźni – 2,5.
 • Kolorowe napoje owocowe
  Polacy nie mają nawyku liczenia kalorii, zapominają o tym zwłaszcza w kwestii napojów. Niestety, wiele jest wysokoenergetycznych, co jest istotne głównie latem, gdy spożywa się więcej płynów. Planując posiłki, Polacy nie biorą też pod uwagę poziomu swojej aktywności fizycznej.
 • Mrożona herbata
  Mrożona herbata to najlepszy sposób na orzeźwienie podczas upalnych dni. Przygotowana samodzielnie jest nie tylko smaczna, lecz także zdrowa i niskokaloryczna. Nie zawiera bowiem szkodliwych konserwantów oraz substancji słodzących. Jej przygotowanie wymaga trochę czasu, jest jednak bardzo proste.
 • Kobieta na zakupach
  91 proc. mam deklaruje, że podczas zakupów stara się unikać produktów zawierających substancje konserwujące. Mimo tej deklaracji, niepokojący jest fakt, że aż 53 proc. z nich przyznaje, że podałoby swojemu dziecku produkt z konserwantami, a blisko połowa nie pamiętała o sprawdzeniu składu produktu, gdy ostatnio kupowała wodę smakową.
 • Piwo
  Najpopularniejszy napój orzeźwiający na świecie to piwo - wynika z ostatnich badań. Najwięcej piwa pije się w... Brazylii. Na drugim miejscu znaleźli się Amerykanie, a na trzecim Chińczycy. W Europie liderem są Niemcy.
 • Niemyty, a więc zakazany!
  Zatrucie pokarmowe może zepsuć nawet najlepszy urlop. Jeszcze gorzej, jeśli z wyjazdu do egzotycznego kraju przywieziemy jakąś groźną bakterię. Co robić, by uniknąć kłopotów zdrowotnych? Jest kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.
 • Niemyty, a więc zakazany!
  Zatrucie pokarmowe może zepsuć nawet najlepszy urlop. Jeszcze gorzej, jeśli z wyjazdu do egzotycznego kraju przywieziemy jakąś groźną bakterię. Co robić, by uniknąć kłopotów zdrowotnych? Jest kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.
 • Niemowlę z herbatnikiem
  Większość matek nie przestrzega norm żywienia w karmieniu swoich dzieci – wynika z badań. Skutki niewłaściwego odżywiania niemowląt i małych dzieci zobaczymy za wiele lat, ale mogą one być opłakane – alarmują specjaliści. Oto najczęściej spotykane błędy.