• Julia Roberts i Lucas Hedges
  Narkotyki zabijają więcej Amerykanów niż wypadki drogowe. Wśród uzależnionych rośnie liczba białych dzieciaków z dobrych domów. Jak Nic, bohater "Mojego pięknego syna", albo tytułowy Ben z filmu Petera Hedgesa.
 • Kokaina
  Jest coraz bardziej popularny, bo pomaga młodym ludziom w walce z uzależnieniami. To program "Fred goes net", który polega na wczesnej interwencji.
 • Młodzież po narkotykach
  Premier, ministrowie, harcerze i Jurek Owsiak - lista osób, które włączyli się w antydopalaczową rządową kampanię jest długa. Paktu Społecznego Przeciw Dopalaczom nie podpisał tylko Monar. "Zamiast kręcić kolejne spoty, zajmijmy się reformą systemu profilaktyki" - mówi nam dyrektor Ośrodka Szkoleniowo-Badawczego MONAR, Marcin Sochocki.
 • Dopalacze
  Wspólnie przeciwko narkomanii. Nawoływanie stowarzyszenia Monar do usprawniania systemu przeciwdziałania narkomanii spotkało się z zainteresowaniem resortów odpowiedzialnych za walkę z tym zjawiskiem. Rozmowy trwają.
 • Kobieta przyjmuje lekarstwo
  Stosowanie leków niezgodnie z ich przeznaczeniem jest głównym tematem międzynarodowej konferencji Grupy Pompidou, zajmującej się zwalczaniem narkomanii. W obradach w Strasburgu uczestniczą ministrowie zdrowia i eksperci z 34 państw członkowskich.
 • Kobieta z komputerem
  Uzależnienie od Facebooka zbiera coraz większe żniwo. Co ciekawe, na popadnięcie w ten nowy nałóg bardziej podatne są kobiety. Do nałogu predestynują określone cechy psychiczne – brak pewności siebie i ekstrawersja. Objawy bywają natomiast podobne jak w przypadku alkoholizmu czy narkomanii…
 • Domowe narkotyki robią furorę wśród młodych
  Kiedyś były dopalacze, teraz królują lakiery, kleje, narkotyczne rośliny, a nawet płyn do czyszczenia felg i środek do irygacji pochwy. Eksperci alarmują – polskie dzieci odurzają się na potęgę. Nikt nie panuje nad tym zjawiskiem.
 • Janusz Gajos jest sygnatariuszem listu do Schetyny
  Artyści i przedstawiciele świata mediów apelują o przyspieszenie prac nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Sygnatariusze listu do marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny chcą, aby posiadanie małych ilości narkotyków w pewnych przypadkach nie podlegało karze.