• Liczba uzależnionych od substancji opioidowych utrzymuje się od trzech lat na podobnym poziomie
  Na obszarze Unii Europejskiej leczy się z nałogu ponad 1 mln osób uzależnionych od narkotyków - wynika z przedstawionego w Lizbonie raportu Agencji UE ds. Narkotyków (EMCDDA).
 • Colin Farrell ma reputację niegrzecznego i niestałego w uczuciach chłopca, któremu życie mija na zabawie i krótkich romansach z kolejnymi partnerkami. Swoim ostatnim wywiadem aktor potwierdza ten wizerunek, jednocześnie zapewnia, że taki styl życia zostawił już za sobą.
 • Kobieta z komputerem
  Uzależnienie od Facebooka zbiera coraz większe żniwo. Co ciekawe, na popadnięcie w ten nowy nałóg bardziej podatne są kobiety. Do nałogu predestynują określone cechy psychiczne – brak pewności siebie i ekstrawersja. Objawy bywają natomiast podobne jak w przypadku alkoholizmu czy narkomanii…
 • Narkotyk LSD nadzieją dla alkoholików?
  Aż trudno skomentować takie odkrycie. Popularny klubowy narkotyk pomaga alkoholikom wyjść z nałogu - ogłosili naukowcy. Co więcej, ten dobroczynny efekt utrzymuje się przez długi czas.
 • Depresja dopada Polaków. Badania są alarmujące
  Psychologowie i psychiatrzy mają ręce pełne roboty. Najnowsze badania pokazują bowiem, że Polacy są w niezbyt dobrej kondycji psychicznej. Co nas dołuje najbardziej?
 • Whitney Houston i jej córka Bobbi Kristina
  Whitney Houston spoczęła w rodzinnym grobie, obok zmarłego dziewięć lat temu ojca. Teraz rodzina artystki bierze się za ratowanie jej córki. 18-letnia Bobbi Kristina jest uzależniona od narkotyków.
 • Facebook
  Uzależnienie od serwisów społecznościowych? Nie ma się z czego śmiać. Naukowcy dowodzą, że internetowy nałóg przypomina alkoholizm i narkomanię. Nałóg może mieć poważne konsekwencje, jak pokazuje przykład dwóch nastolatków, którzy dokonali włamania, by sprawdzić, co dzieje się na Facebooku.
 • W niektórych szkołach w Polsce pojawiły się cukierki zawierające substancje psychoaktywne
  W niektórych szkołach w Polsce pojawiły się cukierki zawierające substancje psychoaktywne. Co gorsza, cukierki z barwnikiem działającym na dzieci odurzająco są całkowicie legalne. Nie ma sposobu, by karać ich producentów i sprzedawców.
 • Jak walczyć z dopalaczami? Polacy nauczą Unię
  Polska chce rekomendować krajom UE wprowadzenie prewencyjnego zakazu sprzedaży substancji, które mogą być "dopalaczami" - powiedział dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii Piotr Jabłoński.
 • Uwaga! Leki, które działają jak narkotyki
  Dostępne są bez recepty, teoretycznie mają leczyć kaszel. A jednak młodzież kupuje je w celu odurzania się. Te leki działają jak narkotyki. Do tego są bardzo szkodliwe dla zdrowia.