• Korzeń maca
  Korzeń maca pochodzi z Ameryki Południowej. Warzywo rozsławił 500 lat temu hiszpański konfiskator Hernán Cortés. Jakie właściwości prozdrowotne ma korzeń maca? W jakiej formie można go stosować?
 • dzik
  "Zwiększona ruchliwość dzików w okresie intensywnych polowań może przyczynić się do częstszych kontaktów między watahami i wzrostu ryzyka rozprzestrzeniania się ASF. A trzeba wiedzieć, że dziki mogą pokonywać duże odległości - pozbawione dotychczasowych areałów przemieszczają się na kilkanaście kilometrów, nawet do 100 km" - mówi w rozmowie z dziennik.pl dr Robert Maślak z Instytutu Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Wrocławskiego. "W 2014 roku opisano przypadek pokonania przez lochę z młodymi dystansu blisko 500 km". 
 • Herbata z imbirem i goździkami
  Zima to okres, kiedy dzieci najczęściej się przeziębiają. Jak wzmocnić ich odporność?
 • zioła, natura
  Według ostrożnych szacunków w Polsce działa około 140 tysięcy znachorów, szarlatanów i najróżniejszych uzdrowicieli, z których większość opanowała do perfekcji sztukę wyciągania z ludzi pieniędzy. Zdarza się niestety i tak, że osoby chore porzucają tradycyjne leczenie, zbytnio ufając różnej maści naciągaczom, którzy z uzdrawianiem nie mają nic wspólnego. Konsekwencje takiego "leczenia" mogą być tragiczne w skutkach.
 • Herbata rumiankowa
  Werbena, rumianek, lawenda i melisa to jedne z najbardziej leczniczych roślin. Jakie mają właściwości?
 • Kobieta je zupę
  Wahania nastrojów, uczucie niepokoju i poddenerwowanie, niski poziom energii, senność, łaknienie słodyczy, ból głowy czy niestrawności – w ten sposób nasz organizm daje sygnały, że ma za dużo toksyn i w związku z tym nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zdrowie na zewnątrz, rozpoczyna się od harmonii wewnątrz i tylko eliminacja nadmiernej ilości złych substancji z poszczególnych narządów zapewni dobre samopoczucie i kondycję. Warto o to zadbać już teraz, by okres wakacyjny rozpocząć w zdrowym ciele...
 • Nagietek
  Nagietek to roślina, która charakteryzuje się wszechstronnym działaniem leczniczym: leczy stany zapalne, przyspiesza gojenie się ran, wspomaga wątrobę. Jego intensywnie pomarańczowe kwiaty są wysoko cenione w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Jakie jeszcze ma właściwości?
 • Kolendra
  Kolendra obok kurkumy i kuminu to zioło o wielkiej mocy. Jest między innymi silnym antyoksydantem - zawiera związki, które walczą z wolnymi rodnikami. Podnosi również libido i wiąże metale ciężkie. Jakie jeszcze właściwości ma kolendra?
 • Drzewa
  Czy drzewa mają właściwości lecznicze? Czy to możliwe, że ludzie z nimi rozmawiają?
 • Sadzenie kwiatów w ogrodzie
  Na czym polega hortiterapia, czyli terapia ogrodnicza? Jak taka terapia wpływa na osoby z depresją?