• Kadr z filmu "Nędznicy"
  "Nędznicy" ("Les Misérables") Ladja Ly zostali wczoraj wybrani francuskim kandydatem do Oscara, pokonując silnych konkurentów: "Portret dziewczyny w ogniu" Celine Sciammy oraz "Proximę" Alice Winocour.
 • Ladj Ly w Cannes
  O mieszkańcach paryskich przedmieść i ich konfliktach z policją opowiada film "Les Miserables" Ladja Ly, który uczestniczy w konkursie głównym festiwalu w Cannes. Chciałbym zadedykować ten obraz prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi - powiedział w czwartek Ly.
 • Hugh Jackman
  Hugh Jackman nie ma problemu z dostosowaniem wyglądu swojego ciała do reżyserskich wymogów, co udowodnił chociażby wcielając się w postać Wolverine’a czy bohatera "Nędzników". Oto jak aktor trenował pod okiem instruktorów. Zobacz wideo!
 • Po raz 85 w Stanach Zjednoczonych rozdano Oscary, najważniejsze nagrody przemysłu filmowego. Najlepszym filmem wybrano "Operację Argo", najlepsza aktorka to Jennifer Lawrence, a aktor - Daniel Day Lewis.
 • Oscary 2013 już wręczone!
  "...and the Oscar goes to..." - ta kwestia padała w ciągu oscarowej nocy wielokrotnie. I zawsze po niej następowała cisza i wyczekiwanie. Poniżej lista wszystkich nominowanych i wszystkich zwycięzców.
 • Amanda Seyfried i Eddie Redmayne w filmie "Les Misérables. Nędznicy"
  Musical "Les Misérables. Nędznicy" wszedł na nasze ekrany z trzema Złotymi Globami i ośmioma oskarowymi nominacjami na koncie. Czy Anne Hathaway, Russell Crowe i Hugh Jackman śpiewem zawojują serca polskich widzów – pokażą wyniki box office'u. Oto, co o głośnym dziele Toma Hoopera piszą rodzimi krytycy...
 • Anne Hathaway – laureatka Złotego Globu
  Anne Hathaway zagra jedną z głównych ról w uwspółcześnionej adaptacji "Poskromienia złośnicy" ("Taming Of The Shrew") Williama Szekspira.
 • Anne Hathaway otrzymała Złoty Glob za drugoplanową rolę kobiecą
  Typowany na zwycięzcę "Lincoln" Stevena Spielberga otrzymał tylko jedną nagrodę. Złote Globy w głównych kategoriach otrzymały dramat "Operacja Argo", opowiadający o ratowaniu amerykańskich zakładników w Iranie, i musical "Nędznicy". W powszechnej opinii Globy to ostatni sprawdzian przed Oscarami.
 • NAJLEPSZY FILM: "Les Misérables. Nędznicy"
  Najważniejsze brytyjskie nagrody filmowe EE BAFTA Film Awards zostaną przyznane po raz 65. W Londynie ogłoszono listę kandydatów do prestiżowych statuetek Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, więc przedstawiamy nominowanych w głównych kategoriach. Kto wygra, przekonamy się już 10 lutego.
 • Eddie Redmayne wyląduje na Jowiszu Wachowskich
  Eddie Redmayne zagra u boku Mili Kunis i Channinga Tatuma w nowym filmie Andy'ego i Lany Wachowskich, "Jupiter Ascending".