• Aplikacja Amazon na smartfonie
  Filmy, muzyka i książki w promocyjnym pakiecie z preferencyjnymi warunkami dostaw sprzedają się dużo lepiej. Największy gracz na rynku subskrypcji wideo może czuć się zagrożony.
 • Aplikacja Amazon na smartfonie
  Te cztery wymienione firmy oraz Apple są ważnymi siłami na wielu różnych rynkach i ich działalność wpływa na polskie przedsiębiorstwa i konsumentów - pozytywnie i negatywnie - mówi dla DGP dr. Jan Zając, prezes startupu Sotrender.
 • Spadające wykresy
  Jeśli szukamy przyczyn pogorszenia się nastrojów na giełdzie w Warszawie, nie możemy pominąć tego, co się właśnie dzieje z Google’em, Apple’em, Amazonem, Facebookiem i Netflixem. A największe spółki amerykańskiej branży technologicznej tracą na wartości. Facebook spadł na giełdzie aż o 40 proc., Apple o ponad 20 proc.
 • Kobieta przed telewizorem
  Rok 2016 w telewizyjnym światku upłynął pod hasłem zmian w TVP i sporych przetasowań na rynku. Z ofertą wideo w internecie w końcu zadebiutowali dwaj wyczekiwani, międzynarodowi gracze, ale na razie o masowej mogą zapomnieć. Tradycyjna telewizja, mimo spadków nadal wiedzie prym. O tele-hitach i tele-kitach mijającego roku rozmawiamy z Joanną Nowakowską z domu mediowego MEC, współautorką bloga ScreenLovers.
 • Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May
  Amazon wykorzystuje wyrzuconego z BBC Jeremy'ego Clarksona i jego ekipę do globalnej inwazji. Następca "Top Gear, bez wątpienia najlepszego programu motoryzacyjnego na świecie, czyli "The Grand Tour" będzie dostępny w 200 krajach na świecie. Od piątku można go oglądać w Polsce, podobnie jak inne produkcje Amazon Prime Video. Lider na ryku sprzedaży internetowej idzie śladami Netflixa. Jakie ma szanse jego VOD nad Wisłą? Na razie niewielkie....
 • Amazon Kindle Fire
  Baza filmów Netflixa, muzyczne zasoby Amazonu, tablet Nook HD - to tylko część rzeczy niedostępnych oficjalnie dla Polaków. Oto gadżety i usługi, o których możemy tylko pomarzyć.