• Nominacje generalskie
  Prezydent wręczył we wtorek nominacje generalskie dziewięciu oficerom Wojska Polskiego. Na najwyższy stopień generała nominacje otrzymali szef Sztabu Generalnego WP gen. broni Rajmund Andrzejczak i dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Jarosław Mika.
 • Generał Mirosław Różański
  Nominacje generalskie rozdaje się na lewo i prawo - tak oceniam dzisiejsze nominacje (prezydent Duda wręczył dziś 10 nominacji generalskich i jedną admiralską - przyp. red.). W mojej ocenie 4 oficerów zasługuje na te awanse - mogą na nie patrzeć z dumą - powiedział w programie „Fakty po Faktach” TVN24 gen. Mirosław Różański, b. Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.
 • Prezydent Andrzej Duda wręczył nominację na stopień generała Leszkowi Surawskiemu
  Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie oficerom Wojska Polskiego. Wśród awansowanych jest szef Sztabu Generalnego Leszek Surawski, który otrzymał stopień generała, dowódca generalny Jarosław Mika i dowódca operacyjny Sławomir Wojciechowski, mianowani na stopień generała broni.
 • Andrzej Duda
  Wśród awansowanych na stopnie generalskie są szef Sztabu Generalnego WP oraz dowódcy generalny i operacyjny rodzajów sil zbrojnych; nominacje na pierwszy stopień generalski/admiralski otrzyma siedmiu oficerów w stopniu pułkownika/komandora - poinformowało BBN.
 • Mariusz Błaszczak
  1 marca - zgodnie z decyzją prezydenta Andrzeja Dudy, podjętą na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka - zostaną wręczone awanse na stopnie generalskie oraz admiralskie w Siłach Zbrojnych RP - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do Kancelarii Prezydenta.
 • Szeremietiew
  Trudno o nominacje generalskie, gdy nie wiadomo, jakie stanowiska znajdą się w nowej strukturze dowodzenia i kierowania, i jacy wojskowi będą tam potrzebni – mówi były wiceminister obrony, członek zarządu partii Porozumienie, Romuald Szeremietiew.
 • Antoni Macierewicz
  Uważam, że źle się stało, iż pan prezydent zablokował proces nominacji generalskich. Polska armia musi być rozbudowywana i potrzebuje nowych dowódców operacyjnych - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Do Rzeczy" szef MON Antoni Macierewicz.
 • Szef MON Antoni Macierewicz
  Nic nie wskazuje na to, by konflikt między prezydentem Andrzejem Dudą a ministrem obrony Antonim Macierewiczem rychło znalazł jakieś rozwiązanie. Brak nominacji generalskich w tradycyjnym terminie 11 listopada po tym, gdy nie było ich również w święto Wojska Polskiego 15 sierpnia, jest jasnym sygnałem, że i tym razem prezydent nie ustąpi. Patrząc na dotychczasową praktykę, trudno sobie również wyobrazić, by choćby o krok cofnął się minister.
 • Krzysztof Łapiński
  Następne spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezes PiS Jarosławem Kaczyńskim raczej nie odbędzie się w tym tygodniu - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Wyjaśnił też, dlaczego z Pałacu nie płyną jeszcze żadne informacje o nominacjach generalskich.
 • Andrzej Duda
  Relacje między prezydentem a szefem MON to trudna współpraca. Ich kompetencje, jeżeli chodzi o armię, w konstytucji są bardzo powiązane; siłą rzeczy dochodzi tu do różnego rodzaju kolizji - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania tygodnika "Do Rzeczy”.