• Katarzyna Połczyńska-Nałęcz
  Czy istnieje zależność między technologią a demokracją? O tym w rozmowie z DGP mówi dyrektor Forum Idei Fundacji im. Batorego Katarzyna Połczyńska-Nałęcz.
 • Anna Streżyńska
  Anna Streżyńska, była szefowa resortu cyfryzacji, szuka programistów do swojej nowej firmy MC 2 Solutions, która oferuje usługi klientom m.in. ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich czy Malezji. - Tam, gdzie mój wredny wzrok nie sięga - żartuje Streżyńska.
 • Zagrożenia w cyberprzestrzeni
  Co czwarty Polak, który korzysta z sieci jest on-line przez całą dobę, a 36 proc. od ośmiu do dwunastu godzin dziennie - wynika z raportu firmy doradczej PwC.
 • Mężczyzna
  Z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy żyją zgodnie z ideą smart living. Częściej są to kobiety i osoby młode, do 34 roku życia. Smart living rozumieją jako ułatwianie sobie życia i codziennych obowiązków, korzystanie z technologii i usług zewnętrznych oraz skupianie się na tym, co robią dobrze. Na tym zjawisku korzystają firmy usługowe, e-sklepy oraz firmy oferujące sportowe i inne pozazawodowe aktywności. psav
 • Nowe technologie
  W Polsce obecnie 25% telefonów stanowią smartfony. Według tegorocznego raportu Generation Mobile przeciętny użytkownik to zazwyczaj mężczyzna, a zdecydowana większość (93%) „smartfonowców” korzysta z aplikacji (raport IAB 2013). Współczesny mężczyzna nie rozstaje się ze swoim smartfonem i korzysta z aplikacji, które ułatwiają codzienne życie, zarówno zawodowe jak i osobiste.
 • Samookaleczanie - dziewczyna z żyletką
  Te wstrząsające dane powinny zaalarmować wszystkich rodziców, opiekunów i pedagogów. Liczba dzieci przyjmowanych do szpitala na skutek samookaleczeń wzrosła w przeciągu ostatniej dekady o 70 procent! Nawet co dziesiąte dziecko okalecza się przynajmniej raz w tygodniu. Truje się, „tnie”, celowo spada z roweru lub wali głową w ścianę… Co sprawia, że dzieci krzywdzą siebie i jak je przed tym chronić?
 • Bogacz przed komputerem
  W tym sektorze wystarczy zaledwie kilka lat, żeby zgromadzić na koncie bankowym miliony dolarów. Każdego dnia nowi zapaleńcy próbują trafić na kolejną żyłę złota w biznesie technologicznym. Tym panom już się to udało.
 • Co zamiast walentynki?
  Jeśli nie masz ochoty na to, aby wysłać tradycyjną walentynkę lub też uważasz, że byłoby to mało oryginalne z pomocą przychodzą nowe technologie. Oto jak możesz wykorzystać internet, bluetooth i urządzenia mobilne.
 • Kobiety i mężczyźni za najważniejsze czynności w życiu uważają korzystanie z Internetu oraz spanie
  Badanie przeprowadzone przez amerykańskich naukowców wykazało, że kobiety od sypialnianych figli wolą zabawy w internecie. Co ciekawe, panie nad seks przedkładały nawet prysznic...