• Badanie piersi
  Wiele kobiet, które zauważyły zmiany w wyglądzie swoich piersi, wyczuły zgrubienia, często z góry zakłada najgorszy scenariusz, myśląc że to nowotwór. Paradoksalnie, część z nich zamiast szybko wybrać się do specjalisty, odkłada tę wizytę – głównie w obawie przed potwierdzeniem przypuszczeń. Niestety jest to wielki błąd. Przede wszystkim dlatego, że im wcześniej wykryjemy nowotwór, tym większa jest szansa jego pełnego wyleczenia, a poza tym pamiętajmy – większość wykrywanych zgrubień czy guzków nie jest zmianą złośliwą.
 • Rak piersi
  Polska jest jedynym krajem, w którym wzrasta śmiertelność z powodu raka piersi, Polki powinny częściej wykonywać badania profilaktyczne i jak najwcześniej zgłaszać się do lekarza – apelowali w Warszawie eksperci z okazji kampanii „BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa”.
 • Kobieta zasłania pierś
  6 października jest Dzień Boskich Matek, czyli kobiet, u których w ciąży lub do roku po porodzie, został zdiagnozowany nowotwór.
 • Kobieta w ciąży dotyka piersi
  U kobiet w ciąży wzrasta zachorowalność na raka piersi i inne nowotwory, są to jednak wciąż rzadkie przypadki. Głównym powodem jest opóźnienie wieku rozrodczego – przekonywali w czwartek specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Rak piersi
  Rak piersi to najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce. Nie pacjent powinien szukać najlepszego leczenia, lecz system powinien zrobić wszystko, aby mu je zapewnić – akcentuje prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego prof. Adam Maciejczyk z Dolnośląskiego Centrum Onkologii.
 • Kobieta zakrywa piersi
  Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ujawnia, że jest zaawansowana.
 • Anna Puślecka
  Dziś rano Anna Puślecka opublikowała na swoim koncie na Instagramie list otwarty o ministra zdrowia Łukasza Szumowskigo. Zmagająca się z rakiem piersi dziennikarka gorzkimi słowami opisuje swoją chorobę i pyta ministra, dlaczego decyzjami o nierefundowaniu specjalistycznego leku odbiera jej i wielu innym Polkom szansę na wyzdrowienie i dłuższe życie.
 • Karmienie piersią
  Karmienie piersią jest korzystne nie tylko dla zdrowia dziecka, ale i kobiety. Zmniejsza u niej np. ryzyko raka piersi i jajnika - przypominają organizatorzy kampanii społecznej #PiersiąZdrowiej, z okazji rozpoczynającego się w czwartek, 1 sierpnia, Światowego Tygodnia Karmienia Piersią.
 • Kobieta zasłania pierś
  Znajomość podtypu raka piersi jest podstawą dobrania skutecznej terapii, również u kobiet z wcześnie wykrytym nowotworem – mówili eksperci we wtorek w stolicy na spotkaniu prasowym, na którym zainaugurowano kampanię „Wylecz raka piersi HER2+”.
 • Rak piersi
  W Polsce niepokojąco zwiększa się zarówno zachorowalność, jak i umieralność na raka piersi u kobiet – alarmowali specjaliści podczas poświęconej temu nowotworowi konferencji Akademii Dziennikarzy Medycznych w Warszawie.