• Kristi Funk
  Kristi Funk jest chirurgiem onkologicznym i wykonała zabieg podwójnej mastektomii Angeline Jolie. Czy namawiała aktorkę na operację?
 • Ciotka Angeline Jolie zmarła na raka
  Ciotka aktorki Angeliny Jolie zmarła w niedzielę na raka piersi - poinformowała rzeczniczka jednego z kalifornijskich szpitali. Stało się to dwa tygodnie po tym, jak gwiazda powiadomiła, że poddała się podwójnej mastektomii w obawie przed rakiem piersi.
 • Po operacji usunięcia piersi Angelina Jolie planuje kolejny zabieg?
  Zdobywczyni Oscara, Angelina Jolie wywołała w tym tygodniu prawdziwą burzę medialną i dyskusję, po tym jak ogłosiła, że dobrowolnie poddała się profilaktycznej mastektomii piersi. Jak donoszą media, aktorka zamierza poddać się również poddać zabiegowi usunięcia jajników.
 • Angelia Jolie poddała się zabiegowi usunięcia obu piersi, by zapobiec nowotworowi
  Angelina Jolie podjęła słuszną decyzję, gdyż od wielu lat są wskazania naukowe do przeprowadzania profilaktycznych mastektomii w przypadku kobiet z predyspozycjami genetycznymi do raka piersi - przyznał prof. Tadeusz Pieńkowski, onkolog z Otwocka.
 • Angelina Jolie usunęła obie piersi
  Trudno wczuć się w sytuację osoby zagrożonej chorobą nowotworową, jeśli się samemu z taką chorobą nie zetknęło - podkreśla Julia Wall ze szpitala MSW w Otwocku. Hollywoodzka gwiazda Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną podwójną mastekomię.
 • Usunięcie piersi w 100 proc. chroni przed rakiem?
  Aktorka Angelina Jolie poddała się amputacji piersi. Amerykańska gwiazda napisała w "New York Timesie", że zdecydowała się na mastektomię, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka. Wykryto bowiem u niej gen zwiększający prawdopodobieństwo nowotworu piersi i jajnika.
 • Mastektomia jako profilaktyka raka piersi?
  Według szacunków zabieg usunięcia piersi jako metoda zapobiegania nowotworom, wykonywany jest coraz częściej. Eksperci sugerują, że przyczyną jest większa świadomość tego jak groźne mogą być wadliwe geny.
 • Można mieć operację oszczędzającą albo zdecydować się na pełną mastektomię
  Choroba nowotworowa i mastektomia jest zawsze szokiem - mówi Alicja Chrzanowska ze Stowarzyszenia Amazonki, która 8 lat temu miała amputację piersi.
 • Angelina Jolie poddała się mastektomii
  Aktorka zdradziła, że jest nosicielką genu, który zwiększa u niej ryzyko raka piersi i jajnika. Przyznała, że nie zamierza czekać, aż pojawi się u niej nowotwór, dlatego profilaktycznie usunęła obie piersi.