• Szacuje się, że ponad 80 proc. chorych na raka piersi wymaga zastosowania radioterapii
  Nowoczesna radioterapia to skuteczna, precyzyjna i bezpieczna metoda leczenia raka piersi – przekonywali we wtorek eksperci podczas konferencji "Zachowaj pierś – radioterapia w leczeniu chorych na raka". Ich zdaniem trzeba obalić mit, że metoda ta niesie ze sobą ryzyko choroby popromiennej. Jak mówił krajowy konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej prof. Krzysztof Składkowski, nowoczesne przyspieszacze elektronowe wykorzystywane w radioterapii to "ogromny skok i miernik postępu" w leczeniu nowotworów.
 • Kobieta w ciąży na szpitalnym łóżku
  Liczba kobiet z objawami onkologicznymi w ciąży rośnie, a opóźniona diagnostyka utrudnia leczenie i zmniejsza rokowania – pokazują statystyki. Szczególnie trudny w diagnostyce jest rak piersi. 75 proc. przypadków raka piersi występującego w ciąży jest diagnozowanych po porodzie, a jak wynika z badań Fundacji Rak’n’Roll i Philips Polska, niemal ¼ ciężarnych nie ma wykonywanych badań USG.
 • NIEZWYKŁA SESJA ZDJĘCIOWA. PACJENTKI Z NOWOTWORAMI PIERSI
  BRA Day – Breast Reconstruction Awareness, akcja występująca w Polsce pod nazwą Dniem Informacji o Rekonstrukcjach Piersi to sposób na pokazanie, że kobiety, które walczą z nowotworem piersi lub już z nim wygrały, też potrafią być piękne i zachwycać urokiem. Specjalną sesję fotograficzną z udziałem pacjentek – obecnych i byłych – zorganizowała 5 września w Teatrze Powszechnym w Łodzi Fundacja "Pełną Piersią na rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi". Za obiektywem stanęła Monika Szałe, fotografka specjalizująca się w portretowaniu gwiazd.
 • Lekarz dermatolog ogląda skórę na plecach pacjentki
  "Dzień Dobry TVN" zapytał onkologa dr. Bartosza Urbańskiego o nowoczesne metody leczenia raka. Czy polscy pacjenci mają do nich dostęp?
 • Profilaktyka raka piersi
  W 2030 r. do ponad 805 tys. zwiększy się liczba zgonów na świecie z powodu zaawansowanego raka piersi – wynika z raportu na temat ogólnoświatowej sytuacji kobiet z rozsianym rakiem piersi. W 2015 r. zmarło z tego powodu 561 tys. kobiet.
 • Rak piersi
  Pięcioletnie przeżycia kobiet z rakiem piersi zwiększyły się w naszym kraju do 83 proc. – oświadczyła podczas briefingu prasowego w Warszawie dr Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld z Kliniki Nowotworów Piersi warszawskiego Centrum Onkologii.
 • Mandarynki
  Można zmniejszyć ryzyko rozwoju raka, unikając używek, dbając o silną odporność i odpowiednio się odżywiając. Zdrowa dieta antynowotworowa jest bardzo smaczna.
 • Krowy
  Choć brzmi to jak ponury żart, naukowcom wcale nie jest do śmiechu. Z badań opublikowanych w internetowym magazynie "PLoS ONE" wynika, iż za zachorowania na raka piersi może odpowiadać wirus spotykany u bydła.
 • Dieta pomocna w walce z rakiem
  Naukowcy mają podpowiedź dla pacjentek z agresywną postacią raka piersi. Otóż okazuje się, że niskokaloryczna dieta zwiększa skuteczność leczenia.
 • Nowoczesny stanik wykryje raka?
  Na raka piersi zapada w Polsce co roku aż 15 tysięcy kobiet. Szanse na całkowite wyleczenie są tym większe, im wcześniej nowotwór zostanie wykryty. Ważne są badania profilaktyczne u lekarzy. Liczy się również samobadanie piersi. W diagnozowaniu pomocy może okazać się stanik, który ostrzega przed nowotworem. Ten nowoczesny wynalazek ma wkrótce trafić na rynek.