• Skalpel w ręku chirurga
  Jolanta Kilanowska regularnie brała udział w profilaktycznych badaniach, które miały wykluczyć zmiany nowotworowe. U pacjentki w pewnym momencie wykryto jednak komórki rakowe, w wyniku czego doszło do amputacji piersi. Lekarze ze Szpitala w Pleszewie zdecydowali się na nowatorską rekonstrukcję. Do odbudowy nowej piersi wykorzystali siatkę biologiczną z osierdzia wołowego.
 • Kobieta zasłania piersi
  Rekonstrukcja brodawek piersiowych dla kobiet, które straciły piersi, to bardzo ważny temat. Jak to zrobić bez użycia skalpela?
 • Różowa wstążeczka
  Zabiegi medycyny estetycznej u większości pacjentów leczonych z powodu choroby nowotworowej są bezpiecznie, lekarze nie powinni odmawiać ich wykonania – przekonywali w Warszawie eksperci z okazji rozpoczęcia kampanii Fundacji Rak’n’Roll.
 • Piersi
  Kobiety po mastektomii mogą mieć zrekonstruowaną pierś przy pomocy implantów albo przy użyciu tkanek własnych. Na czym polega ta druga metoda? Kto się kwalifikuje do zabiegu? Wyjaśnili to w "Dzień Dobry TVN" Aldona Spiegel, mikrochirurg i specjalista rekonstrukcji piersi oraz dr Michał Lewandowicz z Zespołu Mikrochirurgii Piersi w Centrum Onkologii. Czy ten zabieg jest refundowany przez NFZ?
 • Kobieta zasłania pierś
  Rocznie w Polsce wykonuje się ponad 9 tys. zabiegów mastektomii. Polki wciąż jednak rzadziej od Niemek czy Brytyjek decydują się na rekonstrukcję piersi. Opór przed tym może zmienić nowy zabieg. Umożliwia on odbudowę piersi przy pomocy własnego tłuszczu, wzbogaconego komórkami macierzystymi.
 • Kobieta zasłania piersi
  Zamiast kwiatów podaruj badania. To jedno haseł dzisiejszego Marszu Różowej Wstążki ulicami Nowego Sączu. W Europejskim Dniu Walki z Rakiem Piersi sądeckie Amazonki przekonywały, że z nowotworem można wygrać.
 • Rak piersi
  Kobiety, które przeszły mastektomię nurtuje wiele pytań dotyczących rekonstrukcji piersi. Wśród nich jest m. in. kwestia bezpieczeństwa zabiegu, spodziewanych efektów czy dostępnych metod. Temat ten przybliża ekspert i autorytet w dziedzinie chirurgii plastycznej - dr n med. Tadeusz Witwicki.
 • Kobieta zasłania piersi
  W Polsce wiele kobiet po mastektomii czeka na rekonstrukcję piersi. W ramach refundacji NFZ co roku przeprowadza się około tysiąca takich zabiegów.
 • Leczenie raka piersi niekiedy wymaga usunięcia piersi
  Diagnoza, leczenie, mastektomia i chemioterapia – tak najczęściej wygląda proces leczenia nowotworu piersi. Wyleczenie raka jest jednak często dla kobiety dopiero początkiem powrotu do normalnego życia. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna stwarzają kolejne możliwości rekonstrukcji usuniętej piersi za pomocą lipotransferu oraz makijażu permanentnego sutka.
 • Ciotka Angeline Jolie zmarła na raka
  Ciotka aktorki Angeliny Jolie zmarła w niedzielę na raka piersi - poinformowała rzeczniczka jednego z kalifornijskich szpitali. Stało się to dwa tygodnie po tym, jak gwiazda powiadomiła, że poddała się podwójnej mastektomii w obawie przed rakiem piersi.