• Edward Snowden
  Powołując się na anonimowe źródła w wywiadzie USA, tamtejsze media podały, że trwają rozmowy między Moskwą a Waszyngtonem o wydaniu Amerykanom przez Rosję byłego współpracownika amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (NSA) Edwarda Snowdena.
 • Barack Obama
  Prezydent Barack Obama podpisał "Freedom Act", który przywraca służbom specjalnym dodatkowe możliwości inwigilacji w ramach walki z terroryzmem. Ustawa ogranicza jednak możliwość dostępu przez rząd Stanów Zjednoczonych do bilingów telefonicznych obywateli.
 • Edward Snowden
  Dziennik "Washington Post" publikuje na swojej stronie wyniki dziennikarskiego śledztwa z którego wynika, że amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego inwigilowała w przeważającej większości zwykłych internautów, a nie tych którzy w założeniu mieli być obiektami inwigilacji.
 • Władimir Putin odpowiada na pytanie Edwarda Snowdena
  Zadałem Władimirowi Putinowi pytanie, na które żaden z przywódców prowadzących nowoczesny, inwazyjny program nadzoru, nie może w sposób wiarygodny odpowiedzieć przecząco - napisał Edward Snowden w stanowisku przesłanym gazecie "The Guardian". Były agent NSA, ukrywający się w Rosji przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, został ostro skrytykowany za udział we wczorajszej konferencji Władimira Putina.
 • Edward Snowden
  Były pracownik amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edward Snowden twierdzi, że służby specjalne Stanów Zjednoczonych groziły mu śmiercią. Snowden mówi o tym w wywiadzie dla niemieckiej telewizji ARD.
 • Były informatyk Agencji Bezpieczeństwa Narodowego Edward Snowden, który stopniowo ujawnia prawie informacje dotyczące prowadzonej przez Stany Zjednoczone inwigilacji, znalazł pracę w Rosji. To właśnie tu skrył się przed gniewem USA.
 • Teoretycznie agenci NSA, przed zdalnym skopiowaniem książek adresowych obywateli USA powinni poprosić o zgodę sąd. Okazało się jednak, że tajne służby znalazły sposób, by obejść prawo.
 • Miejsca na świecie, w których umieszczono elementy programu XKeyscore
  Bada praktycznie wszystko, co robimy w internecie. Mowa o programie XKeyscore, wykorzystywanym przez amerykańskie służby. O jego istnieniu napisał - za pośrednictwem Edwarda Snowdena - brytyjski dziennik "Guardian".
 • Edward Snowden na razie pozostaje w strefie tranzytowej moskiewskiego lotniska. Będzie jednak starał się o stały pobyt w Rosji. Wcześniej rosyjskie agencje informowały, że były analityk CIA dostał zgodę na wjazd do Rosji. Jednak jego adwokat Anatolij Kuczerena nie potwierdził tej informacji.
 • Szwedzki profesor socjologii uznał, że Edwardowi Snowdenowi należy się Pokojowa Nagroda Nobla, dlatego też zgłosił kandydaturę byłego pracownika CIA.