• Paryż, wieża Eiffla
  Nowa odsłona skandalu podsłuchowego. Jak wynika z dokumentów opublikowanych przez WikiLeaks, amerykańskie tajne służby podsłuchiwały najważniejsze osoby we Francji. Na celowniku znaleźli się nie tylko prezydenci, ale także ministrowie i wysocy urzędnicy państwowi.
 • Barack Obama
  Prezydent Barack Obama podpisał "Freedom Act", który przywraca służbom specjalnym dodatkowe możliwości inwigilacji w ramach walki z terroryzmem. Ustawa ogranicza jednak możliwość dostępu przez rząd Stanów Zjednoczonych do bilingów telefonicznych obywateli.
 • Władimir Putin odpowiada na pytanie Edwarda Snowdena
  Zadałem Władimirowi Putinowi pytanie, na które żaden z przywódców prowadzących nowoczesny, inwazyjny program nadzoru, nie może w sposób wiarygodny odpowiedzieć przecząco - napisał Edward Snowden w stanowisku przesłanym gazecie "The Guardian". Były agent NSA, ukrywający się w Rosji przed amerykańskim wymiarem sprawiedliwości, został ostro skrytykowany za udział we wczorajszej konferencji Władimira Putina.
 • Rząd w Berlinie wyrasta na lidera światowych działań mających na celu ograniczenie masowych podsłuchów prowadzonych przez amerykańską Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Kanclerz Angela Merkel zaproponowała, aby kraje Unii podpisały ze Stanami Zjednoczonymi umowę o niepodsłuchiwaniu się nawzajem. Po drugie, Niemcy przewodzą pracom w ONZ nad rezolucją w sprawie podsłuchu elektronicznego.
 • Wiedział czy nie wiedział? Przedstawiciele amerykańskiej administracji zaprzeczają, by Barack Obama był informowany o podsłuchu telefonu Angeli Merkel. Inaczej sytuację przedstawiły niemieckie media.
 • Bankomat - zdjęcie ilustracyjne
  Amerykanie interesują się zarówno wymianą danych w internecie, jak i tajemnicami bankowymi. Nie cofali się nawet przed podkradaniem danych z bankowych drukarek.
 • Gazety
  Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) inwigilowała francuskich dyplomatów, a także telewizję Al-Dżazira - donosi niemiecki tygodnik „Der Spiegel”. Tak wynika z nowych dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena.
 • Serwer - zdjęcie ilustracyjne
  Elektroniczna inwigilacja prowadzona w Niemczech przez amerykańskie i brytyjskie służby specjalne może mieć prawne konsekwencje. Niemiecka prokuratura generalna rozpoczęła postępowanie sprawdzające w tej sprawie.
 • Miejsca na świecie, w których umieszczono elementy programu XKeyscore
  Bada praktycznie wszystko, co robimy w internecie. Mowa o programie XKeyscore, wykorzystywanym przez amerykańskie służby. O jego istnieniu napisał - za pośrednictwem Edwarda Snowdena - brytyjski dziennik "Guardian".