• Salvini Włochy
  Rzym planuje wielki eksperyment ekonomiczny. Władze Unii Europejskiej zrobią jednak wszystko, aby do niego nie dopuścić, bo skutkiem niepowodzenia może być rozpad strefy euro.
 • Kończy się okres szybkiego hamowania polskiej gospodarki i zaczyna się ona stabilizować, choć na niskim poziomie. Taka stabilizacja powinna trwać do pierwszego/drugiego kwartału przyszłego roku, a w II półroczu powinno nastąpić odbicie. Jesteśmy w momencie stabilizacji spowolnienia - mówi w rozmowie z "DGP" wiceminister finansów, Wojciech Kowalczyk.
 • Kopenhaga - stolica Danii
  Najpewniejszymi obligacjami w Unii Europejskiej wcale nie są niemieckie, lecz duńskie. Dzięki temu, że Kopenhaga nie ma problemu z zadłużeniem i pozostaje poza strefą euro, inwestorzy nie tylko na nich nie zarabiają, ale jeszcze muszą do tego dopłacać.
 • Oto najbardziej ryzykowna inwestycja świata
  Inwestycja w obligacje tego europejskiego państwa to jak powierzenie pieniędzy Madoffowi. Zysk żaden, a strata całkowicie pewna. Analitycy ostrzegają też przed innymi państwami strefy euro. Bezpieczniejsze od lokowania pieniędzy w ich papierach są nawet... obligacje rządowe Iraku.
 • Czy strefa euro powinna emitować własne obligacje?
  Unia Europejska powinna emitować własne paneuropejskie obligacje, by podbudować zaufanie do euro i pomagać krajom, które popadną w tarapaty finansowe - uważają szef eurogrupy, premier Luksemburga Jean-Claude Juncker i włoski minister finansów Giulio Tremonti.