• F-35
  Kongres USA wyraził zgodę na sprzedaż Polsce samolotów F-35 - poinformował w piątek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Dodał, że teraz czekają nasz kraj negocjacje cenowe.
 • Siergiej Szojgu (fot. Twitter/s_shoigu)
  Działania NATO, w tym rozwój infrastruktury wojskowej w pobliżu granic Rosji i nasilenie aktywności na Morzu Czarnym i na Bałtyku, prowadzą do wzrostu napięć i wymagają reakcji ze strony Rosji - powiedział w środę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu.
 • Witold Waszczykowski
  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski przyznał, że mechanizm obrony krajów członkowskich NATO w razie inwazji "nie jest automatyczny". Dlatego Polska zabiega o obecność na swoim terytorium zarówno oddziałów NATO, jak i wojsk USA - dodał. Skomentował w ten sposób wypowiedź Donalda Trumpa.
 • Antoni Macierewicz
  Pierwsze trzy brygady mają powstać na przełomie roku 2016 i 2017. Te słowa minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wypowiedział podczas uroczystego podpisania koncepcji obrony terytorialnej pod koniec kwietnia. Także wcześniej zarówno minister, jak i jego podwładni (m.in. ppłk Grzegorz Kwaśniak – pełnomocnik ministra ds. utworzenia OT) powtarzali, że do końca roku wojska obrony będą liczyć ok. 5 tys. żołnierzy. Ich liczba ma wzrastać w kolejnych latach, by w 2019 r . osiągnąć ok. 35 tys. ludzi zgrupowanych w 17 brygadach w całej Polsce. Podbijanie bębenka wciąż trwa.
 • Antoni Macierewicz obserwował szkolenie kadetów z klas mundurowych w Warszawie
  W najbliższych dniach zostanie podpisana koncepcja obrony terytorialnej kraju; jej integralnym elementem będą organizacje proobronne - zapowiedział szef MON Antoni Macierewicz.
 • Grzegorz Schetyna
  Grzegorz Schetyna nie kryje oburzenia po słowach Antoniego Macierewicza, który na posiedzeniu sejmowej komisji obrony narodowej stwierdził m.in., że kontrakt na zakup rakiet Patriot "w istocie nie istnieje". Polityk PO nazwał tę wypowiedź "elementem demolowania" polskiego systemu obrony.