• Zrelaksuj się oddechem!
  Oddech to jedna z tych czynności naszego organizmu, którymi nie zaprzątamy sobie głowy. Nie zastanawiamy się, jaki jest i jaki ma wpływ na nasz stan – na postawę, poziom energii i osobniczą zdolność przeżywania swojego pełnego potencjału. Nie umiemy także docenić roli świadomego oddechu...
 • Kobieta zasłania usta
  To problem stary, jak ludzkość. We wczesnym judaizmie bywał powodem do rozwodu, a w Islamie pretekstem, by zakazać wejścia do świątyni. Dziś nieświeży oddech nie musi wcale oznaczać samotności i odrzucenia. Współczesna medycyna dysponuje bowiem kilkoma skutecznymi sposobami w walce z halitozą. Jak zdiagnozować, poznać przyczynę i pozbyć się nieświeżego oddechu? Przeczytaj.
 • Rak płuca
  Osoby starsze częściej cierpią z powodu chorób układu oddechowego. Chodzi między innymi o raka, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, czyli POChP, astmę i samoistne włóknienie płuc.
 • Przyczyny nieświeżego oddechu
  Statystyki mówią, że nawet połowa z nas cierpi z powodu nieświeżego oddechu. Czy wystarczy zainwestować w odświeżające cukierki, by pozbyć się przykrego zapachu z ust?
 • Monika Jaruzelska
  "Słyszałam pierwszy oddech mojego syna i ostatni oddech mojego ojca. Czas się domknął. Poczułam kojący smutek zrozumienia" - tak Monika Jaruzelska zaczyna swoją najnowszą książkę "Oddech". W rozmowie z dziennik.pl autorka opowiedziała między innymi o żałobie przeżywanej na oczach opinii społecznej, nadziejach pokładanych w prezydencie Andrzeju Dudzie i podobieństwach między antycznymi półbogami i dzisiejszymi celebrytami.
 • Joga
  Jak w krótkim czasie wejść w stan głębokiego relaksu? W jaki sposób odblokować oddech i rozluźnić ciało? Odpowiedzią na wszystkie pytania jest joga w formule ruch – oddech – relaks. O tajnikach tej metody opowiada Wiktor Morgulec, dyplomowany nauczyciel jogi, autor książki „Joga dla początkujących w formule ruch – oddech – relaks”.
 • Szpital
  Lekarka stwierdziła zgon 91-latki. Zwłoki trafiły do chłodni zakładu pogrzebowego. Okazało się jednak, że po 11 godzinach kobieta się obudziła z letargu.
 • dorosły człowiek bierze oddech średnio 15-20 razy na minutę
  Wdech… Wydech… Wdech… Czy wiesz, że dorosły człowiek bierze oddech średnio 15-20 razy na minutę, czyli ponad 10 tysięcy razy w ciągu doby1? Oddychanie jest jedną z trzech funkcji organizmu niezbędną do przeżycia – z tego względu nie można bagatelizować jej jakości.
 • Zielona herbata odświeża oddech i zabija raka
  Nauka nie kłamie - wygląda na to, że zamiast kubkiem kawy dzień lepiej zacząć filiżanką gorącej herbaty. Najlepiej zielonej. Okazuje się, że to doskonały sposób na odświeżenie oddechu i na... uchronienie się przed rakiem.
 • Chętniej ziewamy, gdy temperatura powietrza może służyć chłodzeniu mózgu
  Dlaczego ziewamy? Bo się nudzimy, jesteśmy zmęczeni lub mamy za mało tlenu? Naukowcy podają jeszcze jeden powód. I ma on związek z prawidłową pracą mózgu...