• Odra
  Od 1 stycznia do 15 października br. zanotowano w Polsce 1370 przypadków odry – wynika z meldunku Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W tym samym okresie roku ubiegłego zarejestrowano 134 przypadki.
 • Lekarz ogląda wysypkę
  W pierwszych trzech miesiącach 2019 r. na świecie zarejestrowano ponad 110 tys. przypadków zachorowań z powodu odry. To prawie trzykrotnie więcej, niż w tym samym okresie 2018 r. Głównymi ofiarami są dzieci - alarmuje w najnowszym raporcie UNICEF.
 • Odra
  Od 1 stycznia do 15 kwietnia zanotowano w Polsce 678 przypadków odry – wynika z meldunku Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W tym samym okresie ubiegłego roku zdarzyły się 34 takie przypadki.
 • Odra
  W styczniu i lutym zanotowano w Polsce 314 przypadków odry – wynika z meldunku opublikowanego na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W tym samym okresie ubiegłego roku było 29 takich przypadków, a w styczniu i w lutym 2017 r. – 12.
 • Odra u dziecka
  38 nowych przypadków zachorowań lub podejrzeń zachorowań na odrę zgłoszono w woj. mazowieckim w pierwszych dwóch tygodniach lutego. Poinformował o tym Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie.
 • Szczepionka
  Polaków nie trzeba już zachęcać. Nowe przypadki choroby sprawiły, że dorośli stanęli w kolejce po szczepionki. Problem w tym, że są one niemal niedostępne.
 • Odra. Wysypka po zakażeniu
  Trzy nowe przypadki odry stwierdzono w ostatnich dniach w woj. śląskim – poinformowała Beata Kempa z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Od początku roku do końca listopada było ich zaledwie sześć.
 • Odra. Wysypka po zakażeniu
  W województwie mazowieckim od 10 października zarejestrowano 79 przypadków podejrzeń lub zachorowań na odrę, w tym 22 w ostatnim tygodniu – poinformował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie. 14 przypadków zostało już potwierdzonych przez badania laboratoryjne.
 • Odra. Wysypka po zakażeniu
  Od 1 stycznia do 15 listopada br. odnotowano w Polsce 193 przypadki odry – wynika z najnowszego meldunku opublikowanego na stronach Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. W analogicznym okresie roku ubiegłego takich zachorowań było 60.
 • Szczepienie
  List do rodziców na temat szczepień przeciwko odrze i akcje informacyjne w szkołach, w których uczą się dzieci Ukraińców mieszkających regionie, przygotował Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Akcja ma zachęcić obywateli Ukrainy do szczepień.