• Ananas
  Dostarczanie wody do organizmu jest niezwykle ważne. Reguluje ona temperaturę ciała, usuwa toksyny, przenosi składniki odżywcze i tlen do komórek. Niedobór wody w organizmie może mieć katastrofalne skutki. Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Do produktów o największej zawartości wody należą oczywiście świeże owoce i warzywa. Jakie?
 • Ogórki
  Ogórki pod różną postacią są dostępne przez cały rok, dzięki czemu możemy cieszyć się ich właściwościami. Warzywo jest źródłem potasu, który wspomaga pracę serca oraz reguluje ciśnienie krwi. To również wyjątkowo niskokaloryczny przysmak. 100 gramów ogórka to zaledwie 12 kcal.
 • Ogórki
  Jak mieć pewność, że ogórki kiszone będą chrupkie i twarde? Po czym poznać, że kupujemy ogórki, które rosły same, bez zbędnej chemii? Podpowiadamy!
 • Rzodkiewki
  Z nadejściem wiosny rozpoczyna się sezon na warzywne nowalijki. Przyjemnie jest popatrzeć na coraz weselsze półki w marketach i stragany na bazarach z młodziutką marchewką, ogórkami bez folii, sałatą, jędrnymi rzodkiewkami i zielonym szczypiorkiem. Wczesnowiosenne warzywa – świeże, smaczne, aromatyczne i kolorowe – zachęcają do zakupu, ale…
 • Euro
  Komisja Europejska przeznaczy 125 milionów euro na wsparcie dla rolników, dotkniętych przez rosyjskie embargo. Bruksela ogłosiła dziś nadzwyczajne środki skierowane wobec producentów m.in. ogórków, pomidorów, papryki, marchewki, kalafiorów, białej kapusty, jabłek i gruszek.
 • Sałatka ogórkowo-szczawiowa
  Zgodnie z obietnicą kontynuujemy cykl przepisów na dania z zielonymi warzywami. Dziś w menu sałatka ogórkowo-szczawiowa, oczywiście autorstwa Roberta Muzyczki, Szefa Kuchni Dworu Korona Karkonoszy.
 • Tonący brzytwy się chwyta? Kanadyjski McDonald's prowadzi kampanię promocyjną, która ma przekonać klientów, że jego dania są niczym domowa przekąska. W związku z tym zdecydowano się pójść na tyle daleko, że zaprezentowano recepturę sosu do kanapek Big Mac. Tę samą, którą firma trzymała w tajemnicy od ponad 40 lat.
 • Kobieta je banana
  W amerykańskim mieście Clarksville ze sklepowych półek znikną ogórki i banany. Decyzja wydaje się irracjonalna, bo warzywa i owoce są przecież zalecanymi elementami diety. Chodzi tu jednak nie o wartości odżywcze tych produktów, a ich kształt.
 • Przetwory z ogórków to obowiązkowy punkt każdej polskiej spiżarni
  Ogórek to jedno z najpopularniejszych warzyw w Polsce, a jego kiszona wersja przez wielu nazywana jest naszą "dumą narodową". Choć obecnie pod dostatkiem mamy świeżych warzyw i owoców, to sezon niebawem dobiegnie końca i na tę okoliczność warto zaopatrzyć się w kilka słoików ogórkowych przetworów, które będą cieszyć nasze podniebienie przez cały rok. Oto proste przepisy na ujarzmienie ogórka.
 • Niemcy odwołują ostrzeżenie przed ogórkami, pomidorami i sałatą
  Jest "duże prawdopodobieństwo", że źródłem epidemii zarażeń szczepem pałeczki okrężnicy EHEC w Niemczech są kiełki - powiedział w piątek szef berlińskiego Instytutu im. Roberta Kocha, Reinhard Burger. Odwołano natomiast ostrzeżenie przed ogórkami.