• Oliwa z oliwek
  Od lat dieta śródziemnomorska stawiana jest za wzór prawidłowego odżywiania, który pozwala uchronić się przed chorobami przewlekłymi. Uczeni znaleźli także dowody na to, że może zapobiegać nowotworom. Kluczem do zdrowia jest oliwa z oliwek.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  ...wzbogacenia codziennej diety o oliwę z oliwek - przekonują naukowcy z University of Southampton.
 • Orzechy laskowe
  Naukowcy przekonują, że niektórzy pacjenci mogą zrezygnować z przyjmowania leków obniżających poziom cholesterolu we krwi, tzw. statyn. Pod warunkiem, że przejdą na odpowiednią dietę.
 • Pieczywo z masłem
  Lekarze i dietetycy jak mantrę powtarzają zalecenie o ograniczaniu w naszej diecie szkodliwych tłuszczów trans. Wiele osób zastanawia się, co to takiego i jak to możliwe, że można je znaleźć nie tylko w produktach wysoce przetworzonych, ale także tych naturalnych. I wreszcie - kluczowe pytanie - jakie produkty zawierają tłuszcze trans?
 • Dieta śródziemnomorska
  Jest smaczna i pożywna. Od lat zbiera wysokie noty za dobroczynny wpływ na zdrowie. Uczeni sprawdzili, w jaki sposób chroni przed zespołem metabolicznym.
 • Dieta śródziemnomorska
  Mówi się o niej, że jest najzdrowszą dietą świata. Wiele badań naukowych potwierdziło, że wzmacnia układ krążenia, chroni przed otyłością i wydłuża życie. Uczeni zdradzają, co daje jej taką moc.
 • Oliwa z oliwek
  Nie bez powodu oliwa z oliwek nazywana jest złotym nektarem bogów. Przez wieki śródziemnomorskie cywilizacje uważały ją za jeden z najważniejszych składników pożywienia. Bogata w substancje odżywcze, posiada nie tylko właściwości zdrowotne, ale także pielęgnacyjne. Co jednak zrobić kiedy jesteśmy oliwnymi laikami, a chcielibyśmy rozpocząć przygodę z tym magicznym płynem? Jak kupować, a potem przechowywać?
 • Owoce morza na zdrowe serce
  Dieta śródziemnomorska bogata w oliwę z oliwek, orzechy, ryby, świeże owoce i warzywa jest jedną z najzdrowszych na świecie. Ostatnie badania wykazały, że zapobiega chorobom serca i udarom mózgu, podobnie jak parkinsonowi i chorobom kości.
 • Dieta śródziemnomorska zapobiega osteoporozie
  To nie będzie rewolucja w jadłospisie. Ta dieta nie wymaga drastycznych zmian. A efekty jej stosowania odczujesz na zdrowiu i świetnej kondycji, zwłaszcza kości.
 • Nie każda oliwa jest doskonała pod względem jakościowym.
  40 procent oliwy, sprzedawanej w supermarketach we Włoszech, zawiera pleśń, 16 procent wyprodukowano z zepsutych oliwek, a 8 procent jest przestarzała - takie są wyniki badań, przeprowadzonych przez trzy rolnicze stowarzyszenia.