Wycięli serce, naprawili i wszczepili mu z powrotem. Pacjent czuje się dobrze
28 listopada 2019Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu wykonali pierwszą na Dolnym Śląsku autotransplantację serca u pacjenta chorego onkologicznie. 30-latkowi z lewego przedsionka wycięto guz wielkości jabłka i serce z powrotem zostało wszczepione.